Yeni MacBook üç metalik renkte, fansız, yüzde 24 daha ince

apple airApple’ın San Francisco’da gerçekleştirdiği ve Apple Watch ile birlikte Apple MacBook serisi için de büyük duyuruların beklendiği etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte birçok yeni özelliğe sahip olan MacBook tanıtıldı.

Yeni MacBook’un ilk dikkat çeken özelliği altın renkli modelin seçenekler arasına eklenmiş olması. iPhone ile birlikte hayatımıza giren altın rengi bundan böyle Macbook’ta da seçenekler arasında olacak. Bir diğer öne çıkan yenilik ise yeni cihazın bir önceki modele göre yüzde 24 daha ince olması. Yeni Macbook yalnızca 0,9 kilogram ağırlığında ve 13,1 mm kalınlığında.

Yeni Macbook’ta klasik tuş takımlarındaki makas sisteminin yerini kelebek sistemi almış. Bu sistemle ile birlikte tuşlar klasik klavyelerdeki tuşlara göre yüzde 40 daha ince ve iyileştirilmiş aydınlatmaya sahip. Apple yeni Macbook ile dokunmatik fareyi “Force Touch/Click” adını verdiği yeni sistem ile geliştirmiş. Bu sistemle birlikte dokunmatik fare artık tıklamaya değil parmak hareketlerine ve dokunmaya karşı daha duyarlı ve bununla birlikte yeni geliştirilecek uygulamalar bundan faydalanacaklar.

yeni apple macbook air

Apple’ın Macbook’a dair tanıttığı belki de en önemli yenilik ise fansız olması. Yeni cihazların üzerinde fan yer almıyor. Fanlardan boşalan yerleri ise pillerle dolduran şirket bu sayede 9 saat kablosuz ağa bağlı şekilde dolaşma ve 10 saat video izleme süresine ulaşmış. Macbook’larda şimdiye kadar kullanılan en ince ekranda yeni Macbook serisinde, retina  2304×1440 çözünürlüğe sahip.

Şirket bu konferansta da yeni bir aksesuarı hayatımıza dahil etti. Macbook’ların yeni serisinde yalnızca adaptör bağlantı yeri ve 1 tane UBS-C bağlantı noktası olacak. Bugün birçok cihaz klasik USB aparatıyla birlikte geliyor. USB-C kullanmak için yeni bir ara kabloya ihtiyacımız olacak.

apple macbook

12-inç retina ekranlı, 1.2 GHz Intel Core M işlemcili, 8 GB Ram ve 512 GB SSD’ye sahip Macbook 1599 dolar olurken. 12-inç retina ekranlı, 1.1 GHz Intel Core M işlemcili 8 GB Ram ve 256 GB SSD’ye sahip Macbook 1299 dolar etiket fiyatıyla 10 Nisan’dan itibaren satışa başlanacak.


EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım