Tarım odaklı ilan sitesi Tarimdan.com pazar yeri modeliyle ürün satışına başladı

Tarimdan com pazar yeri

Tarimdan.com‘u sizlere ‘çiftçilere özel ücretsiz ilan sitesi’ olarak Ocak 2016’da tanıtmıştık. Henüz adlığım bilgilere göre Tarimdan.com pazar yeri modelini de platformuna dahil etmiş ve komisyonlu ürün satışına başlamış.

Tarimdan.com’un kurucu ortağı Yusuf Çelebi, “Neden elektronik ve giyim alanında pazar yeri olan e-ticaret siteler var da tarım alanında olmasın?” sorusundan hareketle adım attıklarını ve 5 ay gibi bir sürede Tarimdan.com’a pazar yeri modelini uyguladıklarını söylüyor. Tarimdan.com’un şu anda aylık 500 bin ziyaretçi ağırladığını ve 6 milyon sayfa gösterimi yaptığını da ekliyor.

Tarimdan.com’da mağaza açan satıcılar ürünlerine indirim ve kampanya uygulayabiliyor. İndirimli ve kampanyalı ayrı bir bölümde listeleyen Tarimdan.com, sosyal ağ ve arama motoru reklamcılığı üzerinden satışları artırmayı/hızlandırmayı da planlıyor.

Tarimdan com 2

İki ürün satmak için ücretsiz mağaza açılabiliyor

İlan tarafında ücretsiz yayın yaptığı için direkt gelir imkanı bulamayan Antalya merkezli girişim, pazar yeri mağazasını açmak isteyenlerden 2 ürün için herhangi bir ücret talep etmiyor ancak titiz bir incelemeden geçirdikten sonra kabul ediyor. Genel Müdür Yusuf Çelebi, “Artık tarımla uğraşan herkes istediği ürünü taksitli ödeme yaparak kargo ile köylerine getirebilecek.” diyor ve mağazaların fiyatlandırma, kargolama gibi alanlarda belli bir seviyede olması gerektiğini ekliyor. İkiden fazla ürün satmak isteyen kişiler ise yıllık 299 liradan başlayan 3 seçenekten birini seçebiliyor.

Tarimdan com tarim urunleri

Komisyon oranı %8-10 arasında

Yapılan satışlardan yüzde 8-14 oranında bir komisyon ücreti alan Tarimdan.com, mağazalara farklı arayüz seçenekleri sunuyor. Sayfa içeriklerinin de arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde güncellendiğinden emin olmak istiyor. Şu anda bazı ilanlara ‘ücretsiz ilan dopingleri’ sunduklarını paylaşan Yusuf Çelebi, standart komisyon oranını yüzde 10 olarak belirlemek istediklerini ve satış hacmine göre komisyon oranı ileride düşürülebileceğini paylaşıyor. Satıcıların kendi paylarına düşen bedeli alması içinse alıcıların ürünü onaylaması ve ilk Çarşamba gününü beklemeleri gerekiyor.

Yusuf Çelebi: Yatırıma açığız

Tarimdan.com‘un gelir ve kârlılık durumunu bilmiyoruz ancak Genel Müdür Yusuf Çelebi, girişimlerini büyütmek ve daha kaliteli hizmet sunmak için yatırım almaya açık olduklarını da bizimle paylaşıyor. Türkiye’de tarımsal üretimin durumu ve çiftçilerin internet kullanım durumu olumsuz faktörler olabilir ama Tarimdan.com gibi bir girişimin değerli olduğu aşikar. Tabii büyük ilan siteleri ve pazar yerlerini geride bırakması için çiftçilere özel hizmetlerle farklılaşması gerektiğini de söylemek gerek.


Etiketler: tarimdanpazarbiryusufçelebiürüniçinilanyerikomisyonücretsizgibiandasayfaalanındaşuoranıgerektiğinipaylaşıyor
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım