Mobify.me Web Sitenizin Mobil Versiyonu

mobifymeBizim Web sitelerimiz öyle güzel, böyle fonksiyonel, öyle profesyonel vesaire vesaire..

Ancak, bizim Web siteleri taşınabilir cihazların browserlarında nasıl görünür e hadi bilin bakalım. iPhone un o güzel, dokunmatik kocaman ekranındaki normal safari motorunu saymazsak diğer mobil cihazlarda ekran görüntüleri her zaman skandal olur.

Normal pencerelerin mobil cihazlarin ekranlarında düzgün görüntülenebilmesi için bazı yöntemler var, yok değil. Google optimizer ve WPtouch Wordpress plugini bunlardan ikisi. Her ikisini de denemiş birisi olarak çokta faydalarını görmedim açıkçası.. Neden mi? Çünkü bunlar normal Web sitesini sizin mobil cihazınızın ekranına uygun hale getiriyor kendi kafasına göre, herhangi bir şeyi sil baştan yapmıyor.

Peki mobify.me'nin farkı nedir?

Mobify.me'nin farkı şudur: Kendi içerisindeki araçlar aracılığı ile Web sitenizin mobil cihazlar üzerinde nasıl görüntülemek istediğin konusunda yardım ediyor ve pluginleri ile Web sitenize mobil cihazlardan erişildiğinde belirlediğiniz düzende görüntülemesini sağlıyor.

Bu yöntem diğer yöntemlere göre çok daha kullanışlı ve etkin bir görüntü sağlıyor.

Benzer uygulamarın detaylı bir listesini paylaşayım sizinle:

mofuse

mofuse

mobiSiteGalore

mobisitegalore

MOBIFY

mobify

Zinadoo

zinadoo

Bango

bango

winksite

winksite

mobilemo

mobilemo

XTGEM

xtgem

Jag.ag

jag-ag

PHN.ME
phn-me

Bütün bu araçlar bir yana, başarılı bir mobil görüntü için öncelikle mobil cihazlarda nasıl görüneceğine dair bir görsel tasarım yapmamız gerekiyor, çok detaylı olması gerekmiyor yalnızca hangi sayfanın nasıl görüneceğine karar verip gereken düzeltmeleri ona göre yapmamız gerekiyor. Şu anda en gelişmiş mobil browser a iPhone un sahip olduğunu buna rağmen flash oynatamayıp, bir çok javascript fonksiyonunu desteklemediğini göz önüne alacak olursak şu aşamada mobil cihazlarda yalnızca düz metin ve resimlerden oluşan bir tasarım başarılı olabilir.

Kısacası, mobify.me güzel bir servis, site başına ücret alıyor, fiyat ve özellik detayları bu linkte: http://mobify.me/features/.

Düzgün bir planlama yapıp servislerimizi arasına koyulabilir.

Ayrıca blogunuzun rss beslemesini ücretsiz olarak mobil ve iphone cihazlar için websitesine dönüştüren mofuse; Premium (ücretli) üyelerinin gelişmiş bir mobil web sitesi oluşturabilmesi için yeni aracını duyurdu.

mofuse-logo

mofuse-menu

Etiketler: mobilbirwebmobifynasıliçiniphoneçokgöregüzelnormalcihazlardatasarımgörüneceğinecihazlararaçlariledüzgünfarkıdetaylı
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım