Google Chrome OS’un Taliplileri Artıyor!

chrome-osGoogle’ın işletim sistemi Chrome OS’un çıkışı yaklaşırken, hangi üreticinin Google’a eşlik edeceği ise cevap bekleyen en büyük sorulardan biri. DigiTimes‘ın haberine göre Chrome OS’lu ilk mini notebookları daha önce Android tabanlı bir netbook üreten Acer olacak. Habere göre 2010′un ikinci yarısında gelecek olan Chrome OS, Acer’ın üreteceği netbooklarda kurulu olarak gelecek.

Acer’ın Google’a karşı yakın ilgisi ve ürünlerinin dışında elbetteki bu konuya ilgili tek üretici olmadığını da biliyoruz. Acer, ASUS, Freescale, Hewlett-Packard, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments ve Toshiba’nın da konuya ilgili olduğunu biliyorduk. Şimdi de Dell‘den Chrome OS ile iligli bir ses yükseldi. Mini 10v netbook modeli üzerinde Chrome OS’u denediğini ve başarılı olduğunu açıklayan Dell’den Doug Anson, şirket blogunda bunu bizlerle paylaşmış.

Şimdilik bir başlangıç olarak konuya ilgisini gösteren Dell yetkilisi, Chrome OS’un arkasında pek destek olmadığını ve ‘evde denemeyin‘ dercesine işin pek kolay olmadığını dile getierek   www.chromium.org forumundan faydalanılabileceğini paylaşmış. 8Gb’lık belleğe sahip Mini 10V ile açma tuşuna bastıktan sonra 12 saniye de açılan Chrome OS için ağ bağlantısını kurmak ise biraz zaman almış ancak anlaşılan Anson bu işin peşini bırakmayacak.

Etiketler: chromekonuyaminibirolmadığınıos’unpaylaşmışgöreilgilinetbookgelecekacer’ınolarakişinpek10vgoogle’aolduğunuiseile
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım