Facebook Kullanıcılarının Internet'te En Çok Beğendikleri İçerikler

facebook-logoFacebook’un geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığı "Social Plugins" ile artık isteyen herkes web sitesine Facebook’un en çok beğenilen içeriklerini, beğenme düğmelerini ya da diğer sosyal araçlarını ekleyebiliyor.

Dünyanın en popüler sosyal ağının internetin tamamına yönelik gerçekleştirdiği bu açılımla içerik anlamında da bir patlama yaşadığını söyleyebiliriz. Artık sadece Facebook üzerinden paylaşılan içerikler değil, internetin tamamında yer alan içerikler “beğen” düğmeleri ile Facebook ekosistemindeki yerlerini alabiliyorlar.

Durum böyle olunca zaten 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan bir servisi baz alarak “en iyiler listeleri” yayınlamak da oldukça mantıklı oluyor.

YIllardır birçok benzerleri geliştirilen “başlangıç sayfası” uygulamalarını bilirsiniz. Popurls.com bunların en popüler olanlarından biridir. Bu modelde çalışan ve Facebook kullanıcıları tarafından belirli sitelerdeki en beğenilen içeriklerin listelendiği yeni servislerin şu günlerde eli kulağında…

Sadece Facebook’un sağladığı birkaç satır kodu siteye ekleyerek, hem de kesinlikle yazılım geliştirici olmanızı gerektirmeden hayata geçirebileceğiniz bu siteler ile aslında işe yarar bir çalışma da yapılmış oluyor.

Bugün haberdar olduğumuz LikeButton.me ve ItsTrending.com bu şekilde, büyük olasılıkla da birkaç saat içinde, hayata geçirilen servisler.

likebuttonme1

Facebook’un “Social Plugins” setlerinden “Recommendation Plugin” ve “Activity Feed” ile oluşturulan bu sitelerin her ikisi de kullanıcılara popüler içeriği kolaylıkla sunuyor ve iş görüyor. Activity Feed’in bir farkı kullanıcının o sitedeki arkadaşlarının tüm aktivitelerini de görüntülüyor olması.

itstrending1

Siz de Facebook’un en çok beğenilen içeriklerini sitenize eklemek ister misiniz?

Bunun için tek yapmanız gereken “Social Plugins” sayfasına giderek istediğiniz aracın kodunu almak ve sitenize eklemek. Eğer bir siteye özel, mesela Görünüm Tasarım'a özel olarak en beğenilen içerikleri listelemek isterseniz, bunun için “Recommendations” aracını seçebilir ve “Domain” (Alan Adı) bölümüne “gorunum.net” yazabilirsiniz. Size sunulan birkaç küçük seçenekle oynayarak aşağıdaki gibi bir aracı sitenize ekleyebilirsiniz.

Eğer biraz daha yaratıcı olur ve zaman ayırırsanız, ItsTrending.com ya da LikeButton.me türünde işleri de birkaç saat içinde hayata geçirebilirsiniz. Smile

Etiketler: birfacebook’unfacebookbeğenilenbirkaçilepopülerhayataçoksitenizeiçerikleriçindesosyalsaatplugins”eğersadecealanözel“social
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım