Yeni Windows Live Messenger Yüzünü Gösterdi!

Windows-Live-Messenger-300x78Bugün Microsoft CEO'su Steve Ballmer Brezilya’daki bir konuşmasında dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi Windows Live Messenger’ın yeni versiyonunun ilk gösterimini gerçekleştirdi.

Resmi açıklamanın ardından Microsoft tarafından çeşitli ekran görüntüleri paylaşılan yeni Windows Live Messenger'ın, aynı zamanda bu yazının devamında da izleyebileceğiniz birçok detaylı demo videosu yayınlandı.

04_web

Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda şirketin değişen internet kültürüne paralel olarak yenilediği Live Messenger’ın, bundan sonra çok daha sosyal ve internetin popüler siteleriyle çok daha entegre olacağı belirtiliyor.

Popüler Sosyal Ağlarla Güçlü Entegrasyon

Facebook başta olmak üzere, LinkedIn, Twitter, MySpace, Wordpress gibi birçok popüler servisle entegre olan yeni Live Messenger, kullanıcıların uygulamanın içinden tüm arkadaşlarının güncellemelerine ve paylaşımlarına ulaşabilmesine olanak tanıyor.

Sadece sosyal ağlardaki içeriklerin Live Messenger üzerinden takip edilebilmesi değil, gerçekleştirilen yeniliklerle artık uygulama içinden entegre olunan servislere de güncelleme yapmak mümkün olacak.

01_web

Facebook Chat Artık Windows Live Messenger’da!

Özellikle Facebook ile çok yoğun bir entegrasyon sağlanan yeni Windows Live Messenger'da Facebook Chat’in uygulamaya dahil edilecek olmasını servis için önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Bu entegrasyon ile kullanıcılar Live Messenger içinden Facebook’taki arkadaşlarıyla mesajlaşabilecek, sohbet edebilecekler.

08_web

Windows Live Messenger Durum Güncellemelerini Güçlendiriyor

Neredeyse ilk günlerinden beri durum güncelleme özelliği bulunan Live Messenger’ın mikro blog dünyasının ilk uygulaması olduğunu söylemek sanıyorum ki yanlış olmaz. 300 milyondan fazla kullanıcısı olan serviste yeni versiyon ile birlikte durum güncellemeleri üzerinden link ve fotoğraf paylaşımına da olanak sağlanmış.

Bu hareketle Microsoft’un bariyerlerin kalktığı yeni internet düzeninde önemli bir fırsat yakalayacağını düşünüyorum. Çok basit şekilde düşünecek olursak 106 milyon kullanıcısı olan Twitter'dan yaklaşık 3 kat kalabalık durumda olan Live Messenger, Facebook hatta Twitter başta olmak üzere birçok servisi güncellemeleri ile besleyerek pazardaki konumunu güçlendirecektir.

HD Kalitesinde Video Chat

Windows Live Messenger’ın yeni versiyonunda HD kalitesinde fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra, HD kalitesinde video chat de dahil edilmiş.

09_web

Web Siteleri İçin Messenger Connect Yenileniyor

Messenger Web Toolkit, yeni adıyla Messenger Connect yenileniyor ve web sitelerine sosyal ağ güncellemeleri dahil olmak üzere Messenger’ın tüm entegrasyonunu sağlıyor. Bu hareketle Google Connect ve Facebook Connect’in yanında Microsoft da Messenger Connect’le elini güçlendirmiş olacak ve internetin tümüne yayılmak için gerekli altyapı sağlanacak.

Live Messenger Sadece Bilgisayarda Değil Her Yerde

Yeni Windows Live Messenger sadece bilgisayarlarda değil, mobil cihazlarda, tarayıcıda ve özellikle de Hotmail’de aktif şekilde kullanılabiliyor olacak. Uygulamanın mobil ve web tabanlı versiyonlarının yanı sıra Internet Explorer üzerinden içerik paylaşımına olanak sağlayan eklentisi de yeni dönemde kullanımına sunuluyor olacak.

Yapılan açıklamalarda Messenger’ın yanı sıra Hotmail’in de özellikle Messenger’ı ön plana çıkartan özelliklerle yenileceği belirtiliyor.

Yeni Windows Live Messenger’ın ilk Demosu

Yeni Windows Live Messenger’da burada bizim anlattıklarımızdan çok daha fazlası var. Bu sebeple eğer ayrıntılara girmek, ekran görüntülerini incelemek ve videoları izlemek isterseniz www.messengerpreview.com adresini ziyaret etmenizi öneririm. Ayrıca aşağıda paylaştığımız videoda da detaylı bir demo yapılmış, ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Arayüzleri yenilenen, ek özellikler dahil edilen ve sosyal ağlarla güçlü bir entegrasyon sağlanan yeni Windows Live Messenger ile ilgili henüz bir lansman tarihi paylaşılmamış. Bu sebeple ürünün yeni versiyonunun ne zaman piyasada olacağını bilemiyoruz. Ama açıkcası Windows 7′den sonra Microsoft’un son dönemlerde bir güzel iş daha yaptığını düşünüyor ve piyasaya sürüldüğünde yaratacağı etkiyi merak ediyorum.

Etiketler: liveyenimessengerwindowsbirmessenger’ınfacebookçokilesosyalmicrosoftilkentegrasyondahaolanolacakpopülerdahilwebentegre
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım