Google’dan PacMan Sürprizi

google-pacman1-640x275

Bugün Google’a girenler arama devinin ana sayfasında keyifli bir sürprizle karşılaştılar. Yılların popüler oyunu PacMan’in 30. yılı şerefine Google’ın logosu PacMan oyununa dönüştürülmüştü. Alıştığımız klasik özel tasarım logoların (doodle) aksine gerçekten Google logosunda PacMan oynayabildiğiniz uygulama ben dahil olmak üzere görüştüğüm birçok kişiyi esir almış durumdaydı diyebilirim.

Halen Google ana sayfasında görebileceğiniz ve oynayabileceğiniz PacMan’in mobil cihazlarda da çalışıyor olması ayrıca bir güzellikti. iPhone’dan Google’ın mobil arayüzü yerine klasik arayüzüne girecek olursanız da logo alanındaki PacMan oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Dünyada Google’ın yaptığı bu hareketi yapabilecek kaç şirket vardır bilemiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki, oldukça fazla sayıda internet insanının bu aksiyonla hem fazlasıyla gönlünü aldı hem de bugün adından oldukça söz ettirdi.

Şimdi biraz kafa dağıtmak isterseniz Google ana sayfada PacMan oynamaya geçebilirsiniz. Laughing

Etiketler: pacmananagoogle’ıngoogleklasikpacman’inhemoldukçabirmobilsayfasındabugünyapabilecekhareketigoogle’ayaptığıkaçşirketşunuancak
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web kktc tasarım sitesi internet reklam dizayn seo web tasarım yazılım logo google arama motoru optimizasyonu profesyonel e-ticaret sayfa şirketi firma web sitesi

Kıbrıs web Tasarım