Apple iPhone 4 Anten Problemi Basın Toplantısı

iphone-4-239x300Apple, iPhone 4 anten problemi ile ilgili 16 Temmuz'da Türkiye saati ile 20:00′da basın toplantısı yaptı.

Apple toplantıya kendilerinin de mükemmel olmadığını söyleyerek başladı, daha sonrasında da telefonun tutulduğunda çekim gücünün azalmasının sadece iPhone 4′e özgü değil, bir çok telefonun ortak problemi olduğunu söyledi.

Blackberry Bold 9700, HTC Droid ve Samsung Omnia 2′nin tutuş şekline göre antenlerindeki çekim gücünün azaldığı gösterildi.

Yeni güncelleme ile doğru algoritmalar kullanarak çekim gücünün azalmasını azalttıklarını açıkladılar fakat fizik yasalarını hala zorladıklarından bahsettiler.

100 milyon dolarlık test ortamını tanıtan Apple, burada 19 doktoralı mühendisin çalıştığını aktardı.

Anten problemi şikayetinde bulunanların oranının sadece %0.55 olduğunu açıklayan Apple iPhone 4′ün geri iade oranının 3GS’nin 3′te biri olduğunu açıklandı.

Son olarak dileyen herkese ücretsiz kılıf vereceklerini açıklayan Apple özetlemek gerekirse anten krizini biraz yazılım, biraz rakiplere gönderme, ücretsiz kılıf sunma ve 30 gün içerisinde geri alma seçeneği ile çözmüş gözüküyor.

Etiketler: appleileantenproblemiiphoneçekimgücününolduğunuoranınınsadecebirazgeriücretsizaçıklayanbasıntoplantısıkılıftelefonun4′ünbulunanların
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web kktc tasarım sitesi internet reklam dizayn seo web tasarım yazılım logo google arama motoru optimizasyonu profesyonel e-ticaret sayfa şirketi firma web sitesi

Kıbrıs web Tasarım