Yahoo'da İşler Kötüye mi Gidiyor?

Yahoo-Carol-Bartz-225x141Web dünyasının en önemli portallarından Yahoo! şu sıralarda çalışanlarını işten çıkarmasıyla gündemde. Bu sabah arama sonuçlarına pornografik içeriklerin yansıması ile de adından söz ettiren internet devi, görünüşe göre çalışanlarını ve itibarını kaybediyor.

Yahoo dünya genelinde sahip olduğu 14.100 (Eylül ayı) çalışanından 500-600′ünün işine yeni yıl öncesi son verecek olması şaşkınlık yarattı. Çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür eden Yahoo, konuyu stratejik gelişimin bir sonucu olarak görüyor ve önceliklerine göre global düzeyde işe alımlara devam edeceğini paylaşıyor.

İşten çıkarılacak çalışanlara gereken tazminatın verileceği de resmi açıklamada paylaşılıyor. Ama bu açıklamalar eski çalışanlardan gelen yansımalara bakıldığında doğrulanmıyor.

Yahoo-calisanlarinin-aylik-Gelirleri-225x169Büyümesi yavaşlayan ama HotJobs adlı iş bulma servisinin satışıyla 3. çeyrekte karını ikiye katlayan Yahoo’nun, eski çalışanları verilen tazminatların pek de tatmin edici olmadığını söylüyor. Ekibinin %22′sinin işten çıkarıldığından bahseden bir yöneticinin tepkisi ise içeride de işlerin renginin değiştiğini gösteriyor. Twitter’da ki konuşmalar da duruma farklı bir boyut kazandırıyor.

2009 yılı sonunda yönetim kurulu başkanlığını Jerry Yang’dan devralan Carol Bartz, Eylül ayında arama tarafında Microsoft ile anlaşmış, şirketi güçlendirmek için zamana ihtiyacı olduğunu ve Apple’daki dönüşümün benzerini gerçekleştirme çabasında olduğunu paylaşmıştı.

Steve Jobs’un asansörde çalışanlarını işten çıkardığı yönündeki efsaneler bir yana çalışanlarına hisse vererek şirkete bağlılığı artırdığı bilinirken, Bartz’ın son yaptığı işten çıkarmalar ile pek de Apple dönüşümünü yaşatacağa benzemiyor. CNN’e göre ise çalışanlarının gelirleri giderek düşen Yahoo’nun geleceği Bartz’ın ellerinde daha fazla kalmayacak.

Etiketler: iştenbiryahooçalışanlarınıgöreilebartz’ıneylülçalışanlarınapekyahoo’nuneskiamaaramaiseolduğunusonkonuşmalardurumatwitter’da
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım