Bilkom’un iPad Fiyatları Belli Oldu

Bilkom-iPad-225x190Türkiye’ye dolaylı yollardan giriş yapan iPad sonunda Apple’ın resmi dağıtıcısı Bilkom tarafından 25 Aralıkta satışa sunuluyor ama uzun süredir sessizliğini koruyan Bilkom’un iPad tarifesi beklendiği kadar düşük değil. iPad satışı yapılan online kanallar da fiyatlarını düşürmeye başladı.

Türkiye’de Apple Mağazaları ve yetkili satıcıların satışa sunmaya başlayacağı iPad’ler için tavsiye edilen satış fiyatları 1079 TL ile 1767 TL arasında değişiyor. Wi-fi modellerinde 16 GB iPad 1079 TL, 32 GB iPad 1314 TL, 64 iPad 1530 TL iken Wi-fi + 3G modellerinde 16 GB iPad 1316 TL, 32 GB iPad 1551 TL, 64 iPad 1767 TL.

Bilkom’un iPad fiyatlarını diğer satış kanallarıyla kıyasladığımızda aşağıdaki tablo karşımıza çıkıyor. İstanbul Bilişim piyasanın geneline göre daha uygun fiyatlar sunarken, bugün yaptığı hamlesi ile fiyatlarını Bilkom seviyesine çeken Gold Bilgisayar şu anda piyasadaki en ucuz iPad(Wi-fi)’leri sunuyor.

Güncelleme: Elimize ulaşan bilgiye göre iPad’ler yarın Satürn‘ün Forum İstanbul’daki mağazasında Bilkom fiyatlarıyla satışa sunulacak. Hatta 32 GB 3G’li iPad’lerde 20 TL ekstra indirim uygulanacakmış.

iPad-Fiyatlari-Wi-fi-3G

Görünüşe göre Bilkom’un iPad’i piyasaya sürmesi fiyat rekabetini başlatmaya yetmiş. Daha önce iPhone 4′ü yüksek bir fiyatla Türkiye’ye ilk olarak getiren Gold Bilgisayar’ın, iPad’in resmi satış kanalı üzerinden piyasaya sunulmasına 2 gün kala yine hızlı davrandığını görüyoruz. iPad Wi-Fi modellerinde Gold, Bilkom’un arkasında kalıyor.

iPad Wi-fi + 3G modellerinde ise Bilkom’un avantajlı olduğu görülüyor. Resmi satış kanalı olmanın avantajı da sanırım burada ortaya çıkıyor. 3G modellerinde İstanbul Bilişim de Gold’dan daha iyi fiyatlar sunuyor.

iPad-Fiyatlari-Wi-fi

Şimdi merak ettiğimiz söylentileri devam eden iPad 2‘nin bir kaç ay içerinde piyasaya çıkması durumunda, Bilkom’un fiyatlarının etkilenip etkilenmeyeceği. 2010 arama listelerinde üst sıralara yerleşen iPad fiyatlarının biraz daha düşmesi halinde Samsung’un iddialı tableti Galaxy Tab ve Toshiba Folio‘yu tamamen unutturabilir.

Etiketler: ipadbilkom’unmodellerindesatışdahagörebilkomsatışafiyatlarınıpiyasayagoldresmibilişimfiyatlarkanalıile17671079istanbulçıkıyor
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım