TTNet Tivibu Ev İle IPTV’nin Açılışını Yaptı

TTNet’in internet televizyonu olarak 2010 yılı başında tanıttığı Tivibu Hakkında İlk İzlenimler artık IP tabanlı olarak televizyonlara da ulaşacak. Dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan yeni hizmet Tivibu Ev adıyla 30 ilde 2.5 milyon potansiyel kullanıcıyı hedefliyor.

Tivibu Ev, Tivibu’nun masaüstü uygulaması ve web yayını üzerinden sunduğu özellikleri birebir sunuyor. Burç, hava durumu gibi çeşitli küçük uygulamalarla desteklenen yeni yayın altyapısında Twitter, Facebook ve Flickr gibi sosyal ağlara erişim imkanı da mevcut. Buna ek olarak YemekSepeti’nden sipariş verme şansı da Tivibu Ev’e eklenen özelliklerden biri. Tivibu Ev’in 3. parti uygulamalara açık olması da bu konudaki diğer bir ayrıntı.

DİKKAT! KIBRIS'TA TİVİBU HİZMETİ VE SATIŞI YOKTUR... Bu konu ile ilgili lütfen bizi aramayınız!

Özel modemi ile kullanılabilen Tivibu Ev, 8 mbit bağlantı hızlarında HD yayın standartında (uyumlu televizyonlar için) yayın yapacak. TTNet, IPTV’de hızlı bir büyüme için henüz düğmeye basmamış ama geniş bant internet bağlantısını etkilemeyeceğini öğrendiğimiz Tivibu Ev’e şu anda 30 ilden erişilebilecek.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında Tivibu abonelerinin sayısının 1 milyona yaklaştığı açıklanırken 9,90′dan başlayan Tivibu Ev abonelikleri de Tivibu abonelerinin sayısını artıracak gibi görünüyor. Web yayınını tamamlayarak televizyona adım atan Tivibu’nun üçüncü adımı olan mobil cihazlar konusunda ise ikinci çeyrekte açılım yapması bekleniyor.

RTÜK Başkanı Davut Dursun’un açıklamasına göre dünyada IPTV’nin 2010’da 42 milyon abonesi bulunuyor, ülkemizde bu alanda yapılan henüz ilk başvurular değerlendiriliyor. 3 pilot ilde çalışmaları yapılan Tivibu Ev, abonelikler için ön başvuru açmış durumda. Tivibu Ev’in özelliklerini inceledikten sonra dilerseniz bu teknolojinin ilk kullanıcılarından olabilirsiniz.

Etiketler: tivibugibiilkiçinolarakyayınyeniev’inyapılangerçekleştirilenbirabonelerininev’eildemilyonttnetinternethenüziptv’ninile
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım