Google’ın 3 Yıllık DoubleClick Geçmişi

Google-Doubleclick-225x137Google’ın DoubleClick’i satın aldığı 3 yıl oluyor. 2008′den buna görsel reklamcılık anlayışını geliştirmeye çalışan ve bu alanda ipleri elinden bırakmayan Google, resmi blogunda bazı rakamlarla geçen 3 yılın özetini vermiş.

Bugüne dek yaptıkları yeniliklerden bahseden Google, yeniden pazarlamaya girişine, Youtube ile video reklamcılığın başlamasına, Invitemedia.com ve Teracent.com‘u bünyesine katarak yaptığı teknolojik gelişimlere yer vermiş.

Google, 3.1 milyar dolara satın aldığı Doubleclik üzerinde 3 yıl içinde 5 milyon 400 bin saat (616 yıl) aralıksız çalışıldığını not düşmüş. Ayrıca 33 milyar görüntülü reklam gösteriminin yapıldığı Google Görüntülü Reklam ağında geçirilen zaman 2008′den bugüne kadar 5 kat artmış.

Goruntulu-Reklam-Piyasasi-640x472

DoubleClick Ad Exchange ile 4. yılında daha verimli reklam çözümleri sunacağını aktaran Google, Emarketer’ın raporunu göstererek Youtube’un bu alandaki potansiyelinden bahsetmiş.

Gerçek zamanlı online etkileşimin giderek arttığı günümüzde, online reklamcılık alanına gerçek zamanlı fiyatlandırmayı uygulayan Google, DoubleClick istatistikleri ile sektöre ışık tutmaya devam ediyor. Bakalım 2011′de bu büyük dünyada neler yapacak.

Etiketler: googleyılilereklamdoubleclickvermişonlinebugünemilyargörüntülügoogle’ıngerçekzamanlıreklamcılık2008′densatınaldığıexchangeayrıcaartmış
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım