Facebook Places Türkiye’de Açıldı!

Facebook placesFacebook’un konum tabanlı servisi Facebook Places (Facebook Yerler) dün farkettiğimiz kadarıyla Türkiye’de aktif olmuş durumda. ABD ve bazı ülkelerde aktif olarak kullanılan özellik görünüşe göre artık ülkemizde de kullanılabiliyor.

Yerler özelliğinin bir süredir bazı kullanıcılarda aktif olduğunu takip ediyordu. Bu yeniliğin cihaz ve profile göre aktif olup olmadığı tam olarak bilinmiyordu. Biz de farklı cihazlar (Desire HD, iPhone 4, iPhone 3) ve farklı Facebook hesapları üzerinden deneyimlediğimize göre Facebook Yerler rahatça kullanılabiliyor.

Facebook yerler

Tüm dokunmatik telefonlar için de web tarayıcıda touch.facebook.com adresine göz attığımızda yine yerler özelliğinin aktif olduğunu görebiliyoruz.  Artık  touch.facebook.com adresinden Facebook Yerler özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone ve Android dışında BlackberryHP webOS ve Windows Phone 7 için de Facebook uygulamalarını kullanarak büyük ihtimalle Facebook Yerler özelliğini kullanabileceksiniz.

Facebook Yerler hakkında detaylı bilgi için Facebook.com/places adresini ziyaret edebilirsiniz. Türk Facebook kullanıcılarının Facebook Yerler’e nasıl bir ilgi göstereceğini ve Foursquare’in büyümesine etkisini merak ediyoruz.

Güncelleme: Biraz önce Facebook’tan aldığımız bilgiye göre Facebook Places özelliği tüm dünyada kısa süre içinde devreye alınacak. Böylece Facebook, küçük işletmeler ve markalar için büyük bir fırsat dünyasının kapısını açmış olacak.

Etiketler: facebookyerleraktifgöreiçiniphoneplacesbirfarklıözelliğinitümtürkiye’deözelliğininkullanılabiliyorolduğunuolarakbazıbüyükadresini türk
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım