Blackberry Uygulama Geliştiricileri 3 Milyon Dolar Ödüllü Yarışmaya Davet Ediyor

BlackBerry-Developer-Challenge2011Akıllı telefon pazarının kurumsal alandaki lider ismi Blackberry, uygulama geliştiricilerin ilgisini çekmek için bu kez daha büyük oynuyor. Geçen sene verilen ödüllerin değerini bu yıl iki katına çıkaran Blackberry’nin üreticisi RIM, BlackBerry Partners Fund Geliştirici Yarışması‘nı başlatıyor.

Dünya çapında 12 ödülün dağıtılacağı yarışma için başvurular alınmaya başlandı. BlackBerry PlayBook ve BlackBerry 6 için geliştirilen en yenilikçi BlackBerry WebWorks uygulaması için 26 Ağustos’a kadar, BBM Social Platform kullanarak geliştirilecek en çok bağımlılık yapan sosyal uygulama için ise 2011 yaz sonuna kadar başvuru gönderilebilecek. Geliştiriciler hem yeni uygulamalarıyla hem de daha önceden geliştirdikleri uygulamalarla yarışmaya katılabilecek.

Research-In-Motion-Turkiye-Yonetici-Direktoru-Alexandra-ZaguryYarışmaya gönderilen uygulamalar kalite, görsellik, kullanıcı deneyimi, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi farklı açılardan değerlendirilecek ve kazananlar 18-20 Ekim 2011 tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek olan 2011 BlackBerry Developer Konferansı’nda (DEVCON) açıklanacak.

Toplam 3 milyon dolar değerinde ödül verecek olan RIM, yarışmayı birinci ve ikinci olarak tamamlayanlar ve bölge birincileri de çeşitli ödüller kazanacak. Aynı zamanda yarışmaya katılan ilk 100 başvuru sahibi uygun uygulama geliştiricisi de ödüllendirilecek.

Research In Motion Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, Türk uygulama geliştiricilerini de bu yarışmaya davet ediyor. RIM’den aldığımız resmi cevaba göre BlackBerry uygulama geliştirme topluluğu 300.000′i aşmıştı. Türkiye ve çevre ülkelerde geliştiricilerin durumunu detaylı olarak bilmesek de en azından Türk geliştiricilerin bu bölgenin kazananı olmasını umuyoruz.

Eğer yarışmaya katılmayı düşünüyorsanı başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi BlackberryPartnersFund.com/Challenge sayfasında bulabilirsiniz.

 


{/zj_fbcomment}
Etiketler: blackberryuygulamaiçinyarışmayadahageliştiricilerintürkdolardetaylıolarakbaşvuru2011milyonrimdavettürkiyeediyorkadarbölgebirincileri
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım