125krktr.com: Reklam Destekli Ücretsiz SMS Servisi

125-kontr-logo125krktr.com, 3 genç girişimci tarafından hayata geçirilen ve beta yayınına başlamış çok yeni bir proje. Günde 5 adet ücretsiz SMS gönderebildiğiniz sistemde, 160 karakter uzunluğundaki SMS’in 125 karakteri size tahsis ediliyor. Geri kalan 35 karakter ise reklam içeriklerinin gönderilmesi amacıyla ayrılmış durumda.

Gelir kanalı olarak reklamı seçen 125krktr.com ekibi, yaratıcı bir fikir geliştirmiş. Banka ve operatörlerin SMS spamiyle karşılaştırdığımızda çok daha az rahatsız edecek olan model, ücretsiz mesaj göndermenizi sağladığı için en azından son kullanıcıya bir fayda sağlıyor.

 125-kontr

Reklam seçeneği olarak kişi ve şirketlerin istedikleri sayıda SMS’e reklam yerleştireceği sistemde, telefon numaralarının reklam verenlerle veya başka üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağı garanti ediliyor. Burada reklam verenlerin kime SMS gönderildiğini öğrenmek istemesi gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple belki de projenin ilerleyen zamanlarında kimlik bilgisi olmasa da yaş, cinsiyet, yaşadığı yer gibi demografik bilgilerin sağlanmasına ihtiyaç duyulabilir.

Birkaç gündür deneme şansı bulduğum sistem, hızlı bir şekilde SMS’i size gönderiyor. İlk günlerde Türkçe karakterler konusunda sorun yaşayan ekip, bu sorunu da aşmış. Gönderilen SMS’lerde Şimdilik herhangi bir reklam metni bulunmayan 125krktr.com’da gönderilen mesajlarda sitenin kendi adresi yer alıyor.

3 genç girişimcinin elinden çıkan 125krktr.com‘ı temiz tasarımı ve sorunsuz çalışan sistemiyle başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Gelir kanalı olarak reklamın ne kadar başarılı olacağını söylemek için şimdilik erken, ancak kullanıcı sayısını istedikleri büyüklüğe getirebilirlerse başarılı olmaması için bir sebep bulunmuyor.

 


{/zj_fbcomment}
Etiketler: reklambir125krktrsmsolarakbaşarılıiçinücretsizsizegeliryerkaraktergibisistemdeediliyorgönderilenistediklerigençşimdilikçok
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım