Chrome’u da indirdiler

google-chrome-225x143Google geçtiğimiz günlerde Chrome’u ‘hackleyecek’ kişiye toplamda 1 milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştı. Google için ilk kötü (?) haber geldi. Pwnium adı verilen özel etkinlikte hackerlar Chrome’a sızmayı başardı.

Vancouver’da bu yıl 6.sı düzenlenen CanSecWest konferansında gerçekleşen etkinlik Google’ın kendini sınaması için önemli bir fırsattı. Zira bu etkinlikte katılımcılar web tarayıcılarına sızma konusundaki hünerlerini sergilemekten geri kalmıyor. Geçen yıl Chrome’a sızmayı başaramayan hackerlar bu yıl istediğini başardı ve şimdilik 60 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Kanada’daki etkinlikte Chrome’un kodlarına girmeyi başaran isim Sergey Glazunov. Rus öğrenci, Chrome’un çalışma mekanizmasını çözdüğü için tebrikleri topluyor. Tebrik gönderen isimlerden biri de Google’da Chrome’dan sorumlu üst düzey yönetici Sundar Pichai.

Pichai, Google+ profilinde paylaştığı mesajda hem hacker’ı tebrik ediyor, hem de bu sızıntıyı kapatacak önlemlerin alınmaya başlandığını duyuruyor.

Yarışmanın kuralları gereği sızıntının nasıl gerçekleştirildiği dışarı yansıtılmayacak. Ancak bu haberle Chrome’un ele geçirelemez bir tarayıcı olmadığını da artık biliyoruz.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: etkinlikteiçinchrome’unyılpichaitebrikbaşardıchrome’uchrome’agooglehackerlarhembirsızmayısorumlusundaryöneticidüzeyüstchrome’dan
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım