Google akıllı gözlük ‘Project Glass’ı duyurdu

google-project-glass-e1333614703224-225x215Google'ın geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen gözlük projesi, uzun zamandan beri konuşuluyordu. Geçen ay çıkan haberlere göre gözlüğün bu yıl içerisinde tanıtılması ve hatta satışa sunulması planlanıyordu. Google, söylentilerden sonra arayı uzatmadan gözlüğü bir videoyla duyurdu. Project Glass adındaki gözlük, Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)teknolojisini kullanıyor.

The New York Times’ın blogunda yayınlanan haberde, gözlüğün söylentilerin aksine ince çerçeveli ve şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Haberde yer alan videoda cihazın resim ve video çekebildiği gösteriliyor. Ayrıca videoda konum paylaşımı, bir konser için bilet alımı gibi birçok faaliyet sesli komutlar ya da göz hareketleriyle yapabiliyor.

Gözlük hakkında açıklama yapan şirket, cihazın kullanıcılara dünyayı keşfetmek ve daha iyi paylaşım sağlanmasında yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor. Project Glass, adından da anlaşılacağı gibi şu anda bir projeden ibaret. Ancak bu projenin çok yakında kullanıcılara sunulacağını söyleyebiliriz. Fiyat ve kesin çıkış tarihi bilinmiyor. Gözlüğün akıllı telefonlardan sonraki yeni teknoloji olan giyilebilir teknoloji’nin ilk adımı olduğu öngörülüyor.

Project Glass’ın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: birgözlükgözlüğüngooglevideodasöyleyebilirizkullanıcılaraglassprojectakıllıgibiduyurduhaberdeiyidahaiçinsöylüyor projecttasarlandığınıolmak
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım