Facebook’un yeni uygulama merkezi App Center açıldı

facebook-app-centerFacebook bir zamanlar uygulama tarafında hızlı bir çıkış yakalamıştı. Ancak zamanla yaşanan doygunlukla beraber kalitesiz ve zararlı uygulamaların artması bu yöndeki ilginin azalmasına neden oldu. Şimdi ise Facebook’un uygulamalara özel bir başlık altına taşıdığı App Center ile karşı karşıyayız.

App Center, Facebook’un özel olarak seçilmiş web ve mobil uygulamala ayırdığı yeni bir bölüm. Facebook.com/appcenter adresinden erişebileceğiniz bölümde  iyi geri bildirim alan 600 uygulama bulunuyor. Kullanıcılar bu bölümde uygulamaları keşfedebiliyor ve kendine yapılan önerileri görebiliyor.

App Center hem Facebook.com üzerinde hem de mobil uygulamalarında kullanılabiliyor.

facebook-appcenter

Yeni bir uygulama keşfetme motoru olarak görebileceğimiz Facebook AppCenter, hem webde ve mobildeki uygulamaların Facebook ile ilişkisini güçlendirecek ve kalıcı tutmaya çalışacak. Farklı uygulamalar keşfetmek isteyenler için de güvenilir bir kaynak sunacak.

AppCenter, Facebook’tan aldığı güçle bir uygulamanın hangi arkadaşlarınız tarafından kullanıldığını, uygulamanın web sitesini ve uygulamaya hangi platformlarda erişilebileceğini paylaşıyor. Mobil uygulamalarda cebinize indirme bağlantısı göndermeniz de mümkün görünüyor.

facebook-appcenter2

Faceboook Appcenter’ın düzene soktuğu bir başka nokta ise kullanıcılarla uygulamalar arasındaki gizlilik ilişkisi. İncelediğiniz uygulamaların sizden hangi bilgilerini istediğini ve kimlerle paylaşım yapabileceğinizi görebiliyorsunuz.

Bu yeniliğin Facebook’un uygulama trafiğini artıracağı ve yeni ilişkiler getireceği kesin. İletileri öne çıkarma özelliğini ücretli haline getiren ve mobilde kazanç sağlamakta sıkıntı yaşayan Facebook’un bu tarafta bir gelir modeli oluşturup oluşturmayacağı şimdilik meçhul.

Neler olacağını bekleyip görelim..


{/zj_fbcomment}
Etiketler: birfacebookfacebook’unuygulamaappyenicenteruygulamalarınhemhangimobilolarakileözelwebappcenteruygulamanınuygulamalarisebölümde
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım