6 Temmuz’da ‘PHP’ciler’ bir araya geliyor: İstanbul PHP Konferansı

php-istanbul-konferansi-logoTürkiye’de son zamanlarda kalitesi yüksek ve uluslararası açıdan bir hayli dolu yazılım konferansları düzenleniyor. Söz konusu konferans dizisinin en güncel oyuncusu ise PHP temasıyla dikkat çeken, Php-ist Istanbul PHP Topluluğu’nun düzenlediği İstanbul PHP Konferansı.

6 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinliğe, Yıldız Teknik Üniversitesi (Beşiktaş Kampüsü) ev sahipliği yapıyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan etkinlikte; PHP dünyasındaki son gelişmeler ve en yeni teknolojiler konuşulacak. Etkinlik programını yakından inceleyecek olursanız; test ve kalite araçlarından framework’lere kadar geniş bir yelpazede PHP’nin ele alınacağını görebilirsiniz.

Webrazzi olarak biz de etkinliğin medya sponsorlarından biri durumundayız. Etkinliğin Github, Zend ve Opera gibi oldukça güçlü yabancı sponsorları da bulunuyor. Bu isimler haricinde Türkiye’den Tasit.com, Sonsuzdöngü, lab2023 ve Netinternet de sponsorlar arasında.

Etkinlik programında şu an için belli olmayan bazı oturumlar bulunuyor. Bu durum tamamen yabancı konuşmacıların henüz netlik kazanmayan programlarıyla ilgili. Ayrıca sponsorlar arasına yurtdışından önemli bazı şirketlerin daha eklenebileceğini de paylaşalım. Etkinlik programının en güncel halini aşağıda bulabilirsiniz. Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Organizasyon ekibinin yaklaşık 400 katılımcı beklediği ve ücretsiz olarak düzenlenen bu etkinliğe şu adresten kayıt olabilirsiniz. Etkinliğin tanıtım sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz. Etkinlikle ilgili gelişmeleri takip etmek isteyenler için aktif olarak kullanılan Twitter adresi ise şurada.

 php-ist-resim

Etkinlik Programı:

09.00 – 09.20: Açılış Konuşması, Türker İnce

09.30 – 10.15: Tasarım Desenleri ve PHP İmplementasyonları, İbrahim Gündüz

10.30 – 11.15: Symfony Framework, Osman Üngür

11.30 – 12.15: Kodlama Standartları ve Kod Kalite Araçları, Adil İlhan

12.30 – 14.00: Yemek Arası

14.00 – 14.45: PHPUnit, Mustafa İleri

15.00 – 15.45: Büyük Kamu Projelerinde PHP Kullanımı, Hüseyin Mert

16.00 – 16.45: Daha sonra açıklanacak

17.00 – 18.00: Teknik Sohbet


{/zj_fbcomment}
Etiketler: phpetkinlikistanbulbiretkinliğinolarakiseyabancıetkinliğedüzenlenecekolanilgilikalitegelişmeleroldukçateknikbulunuyorşukonferansı
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım