Bugün Kimler iPhone 3GS Alıyor?

iphone2Ağustos ayının son iş gününde önemli iki ürün piyasaya çıkıyor. Aylardır beklenen ve önce Vodafone‘un ardından Turkcell‘in abonelerine sunacağını açıkladığı iPhone 3GS’e kavuşuyoruz. Ayrıca Apple’ın yeni nesil işletim sistemi Mac OS X Snow Leopard da bugün piyasaya sunulacak.

apple-iphone-3gs-300x30030 Temmuzda adım attığımız 3G dünyasının nimetlerini yaşamaya çalışırken Turkcell’in 150.000 sattığı iPhone pazarının en güçlü üyesi bugün iki operatör tarafından satışa sunuluyor.

Satışa çıktığı 8 ülkede 3 günde 1 milyon adet satıldığı açıklanan iPhone 3GS için Turkcell’in fiyat tarifesini açıklamıştı.

Turkcell’liler için, iPhone 3GS’in 16 GB‘lık versiyonuna kurumsal paket ile 115TL x 18ay, 32 GB‘lık versiyonuna ise 130TL x 18 ay ödeme koşulu ile sahip olunabileceği gibi, iPhone 3G 8 GB’a da yeni fiyatı 599 €’dan kontratsız sahip olunabilecek. Müzik dinleyerek 30 saat, video izlenildiğinde ise 10 saat dayanabilen yeni iPhone, 3G internet kullanımında eski iPhone ile aynı (5 saatlik) pil ömrüne sahip. 30fps’lik video kaydı da yapan yeni iPhone için bakalım pil ömrüne dair ne tür yakınmalar yaşanacak.

Diğer yandan Apple’ın yeni nesil işletim sistemi Mac OS X Snow Leopard da bugün kullanıcılarıyla buluşuyor. Mac OS X 10.5 ve üzeri kullanıcılarının $29 karşılığında yükseltme yapabileceği işletim sistemi, 8 Haziran’dan sonra Mac almış kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. Mac OS X 10.4 Tiger kullanıcıları ve daha eski sürüm işletim sistemi sahipleri ise $170′dan Snow Leopard’ı satın alabilecekler.

İki yenilik içinde ilerleyen günlerde yorumları alarak sizlerle paylaşmayı umuyoruz ancak özellikle iPhone 3GS hakkındaki görüşünüzü almak isteriz.

{pollxtbot id=2}
Tags: iphoneyenimacbugünişletimsistemisahipileiçin3gssnowiseikinesilsatışasunulacakturkcell’inleopardömrünepil
TOP

Kıbrıs web Tasarım