Bing ->Görsel Arama Modülünü Yayına Aldı

bing_logoTechCrunch50‘de sunumu yapılan Microsoft’un arama motoru Bing‘in görsel arama özelliği Visual Search yayına alındı. Farklı kategoriler arasından yapacağınız seçimle görsel olarak arama yapabilmenizi sağlayan servis Microsoft tarafından geleceğin arama teknolojisi olarak görülüyor.

Silverlight yüklemeyi gerektiren Bing Visual Search ile kitap, film, cep telefonu, şarkı, çanta, iPhone uygulamaları hatta dünya liderleri arasında arama yapabiliyorsunuz.

Görseller arasından yaptığınız seçimden sonra filtrelerden faydalanarak seçimlerinizi daraltabildiğiniz Görsel arama kullanım olarak gerçekten beni etkiledi diyebilirim.

bing-gorsel-arama

Özellikle cep telefonu ve iPhone uygulaması aramalarının işinize fazlasıyla yarayacağını tahmin ediyorum. Cep telefonları arasından WiFi özelliği olanları seçip ayrıştırabilmek, iPhone uygulamalarını fiyat, kategori ve üretici kriterlerine göre filtrelemek işleri oldukça kolaylaştırıyor.

Gelecekte kullanıcıların arama tercihleri gerçekten görsel modellere kayar mı bilemiyorum ancak verinin işlenmesi ve bilgi olarak sunuluyor olmasının daha akıllı bir geleceğin habercisi olduğu ortada.

Bing Visual Search’ü denemenizi öneriyorum ve Silverlight yüklemesinin de gözünüzü korkutması gerekmediğinin altını çiziyorum. Açıkcası önce bu ne dedikten sonra, birkaç dakika bile sürmedi.

Tags: aramaolarakgörselarasındaniphonevisualbingcepsearchsonratelefonusilverlightgeleceğingerçektenyayınaözelliğimodellerekayartercihleri
TOP

Kıbrıs web Tasarım