Youtube' dan Para Kazanın!

youtubeYouTube kazandırıyor. Google’a ait olan YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre, artık YouTube’da video yayınlayan kişiler, firma ile bir çeşit ortaklığa adım atıyor, YouTube reklam gelirlerinden kazanç sağlayabiliyor.

YouTube, kişilerin, yükledikleri videolar üzerinden gelir elde edebilmeleri için bazı kriterlere dikkat edileceğini açıkladı. Bu kriterler arasında, yüklenen videonun kaç defa izlendiği, kaç defa paylaşıldığı, YouTube hizmet koşullarıyla uyumluluğu bulunuyor. Firma tarafından yapılan açıklamada, yüklediğiniz videonun bu kriterler dahilinde olması halinde, YouTube tarafından size bir e-posta gönderilecek ve sitede bulunan videonuzun yanında “Gelir Paylaşımını Aktif Hale Getir” seçeneğine tıklamanız gerekecek. YouTube, popülerlik kazanmış videolar üzerinden reklam satışları yapacağını ve video sahibine de Google AdSense hesabından her ay para yatıracağını açıkladı. Bu sistem ABD’de aktif hale getirildi ve çok yakında uluslararası ortamda da başlatılması planlanıyor. Bazı analistlerin yorumlarına göre, YouTube ile ilgili temel sorun kaynağının, yüklenen video miktarının, video kalitesinden daha fazla olması olarak açıklanıyor. Yapılan açıklamada, bir bebeğin saçma halleri siteye yükleniyorsa, Gerber gibi büyük firmaların aynı sitenin bir parçası olmak istememesinin anlaşılır olduğu belirtiliyor. Firmanın başlattığı bu uygulama ile, video kalitesinde büyük artış olması bekleniyor. Yaklaşık olarak üç yıl önce Google, YouTube’u satın almıştı. Google’ın hedefleri arasında, YouTube’un kalitesini artırmanın bulunduğu gözle görülür bir gerçek.
Tags: youtubevideobiryapılaniletarafındanolmasıyüklenenüzerindenkriterlerbazıaçıkladıvideonunbüyükaktifhalegoogleolarakaçıklamadadefa
TOP

Kıbrıs web Tasarım