TTNET’ten Online Televizyon: Tivibu

tivibuBugün TTNET’in yeni servisi Tivibu‘nun lansmanı yapıldı. Televizyon reklamlarında da yoğun olarak göreceğiniz servis birçok televizyon kanalını, dizi ve filmi canlı ya da arşivden seyretmenize olanak tanırken, aynı zamanda seç-izle modelinde çeşitli içeriklere de istediğiniz zamanda ulaşmanızı sağlıyor. TTNET’in televizyon, telefon, internet üçlemesinin televizyon ayağı Tivibu ile başlıyor diye düşünüyorum. Servisi kullanmak için bir .exe dosyasını indirmeniz, Silverlight kurmanız ve Tivibu üyeliğinizi başlatmanız gerektiğini de hatırlatmış olalım.

DİKKAT! KIBRIS'TA TİVİBU HİZMETİ VE SATIŞI YOKTUR... Bu konu ile ilgili lütfen bizi aramayınız!

tivibu-ana1

Gelin görün ki, tüm bu güzel özellikler iştahımızı kabartırken servisi denemek bizler için bir türlü mümkün olamadı! Neden derseniz, üye olmak ve paket satın almakla ilgili teknik sorunlar bizi pes ettirdi…

GÜNCELLEME: Başardık, Tivibu’ya üye olduk ve denedik! Detaylı inceleme için “Tivibu Hakkında İlk İzlenimler” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Öncelikle, sizlerle hizmeti detaylı paylaşabilmek için şirket ADSL aboneliğimize Tivibu paketini dahil etmemiz gerektiği gerçeği önümüzü bir tıkadı, tam tıkadı. Aylık paket ücreti 30 Nisan’a kadar 1 TL, sonrasında 1 TL ve 4 TL aylık ücreti olan paketlerden istediğinize devam edebiliyorsunuz. Paketlerin birinin diğerinden farkı seç-izle özelliği sunuyor olması.

Söz konusu paket üyeliğini gerçekleştirmek için her tıklamada 5 dakika bekleyen, sonunda da hata veren ekranlar ciddi sinir yarattı. Sonunda da pes ettik ve servisin incelemesini yapamadık.

tivibu-hata

Sonuç olarak, Tivibu’yu şu an için deneyemiyoruz çünkü servis üyelik girişinden sonra bir türlü paket satın almamızı gerçekleştiremiyor. Her seferinde de tekrar üye girişi yaparak satın almaya geldiğimizde dakikalarca beklettikten sonra aynı hatayı veriyor ve üye giriş ekranından tüm süreci tekrar başlatıyor.

Online televizyon seyrettirecek bir servisin ilk lansman gününde böyle bir problem yaşaması üzücü. Önümüzdeki günlerde tekrar deneyeceğiz. Umarım Tivibu’ya üye olmayı başarabilir ve size detaylı bir inceleme yazabiliriz. GÜNCELLEME: Detaylı inceleme için “Tivibu Hakkında İlk İzlenimler” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Tags: içinbirtelevizyonüyetivibudetaylıpaketilktekrarsatınincelemeservisitümtivibu’yapestürlügüncellemeisimlisonundaservisin
TOP

Kıbrıs web Tasarım