İnternet Tüm Dünyada Nasıl Yayıldı?

bbc-internet-map-640x370

BBC World Mart ayı içinde SuperPower isimli bir özel program yayınlıyor olacak.”Exploring the extraordinary power of the internet” (İnternetin olağanüstü gücünü keşfetmek) sloganıyla hazırlanan özel haberde tüm dünyayı değiştiren bu mecranın derinlerine iniliyor olacak. SuperPower’ın, politika, çevre, günlük yaşam gibi konularda internetin etkisini etkileyici bir şekilde sunacağını birkaç gündür yayınlanan ve aşağıda paylaştığımız fragmanlardan da görebiliyoruz.

 

BBC konuyla ilgili olarak web sitesinden bir de internetin tüm dünyadaki dağılımını yıllara göre gösteren bir harita yayınlamış. Bazen bildiğimiz şeylerin bile görselleştirildiğinde ne kadar anlaşılır ve etkileyici olduğuna güzel bir örnek teşkil eden interaktif haritayı incelemenizi öneririm.

Amerika’da başlayan kullanımın Avrupa’ya ve sonrasında da Asya’ya geçişini kolaylıkla görebildiğiniz gibi, bundan sonra ulaşacağı coğrafyaları da tahmin edebiliyorsunuz.

Tags: birinternetintümolacaközeletkileyicibbcgibiyayınlamışkadarbazenbilegörselleştirildiğindeşeylerinharitabildiğimizyıllarasitesindenwebolarak
TOP

Kıbrıs web Tasarım