Twitter’ın Retweet’i varsa Google’ın da Reshare’i var!

Google_buzzGoogle’ın Twitter ve FriendFeed’e alternatifi Goggle Buzz, gelişmeye devam ediyor. Google kullanıma açtığından beri Buzz’a eklediği yeniliklerin sayısı 15′i bulmuştu. Dün Buzz’a 16. yenilik eklendi ve kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden biri daha Buzz’da yerini buldu.

Twitter’ın retweet’i ve Facebook’un paylaş düğmesine benzer özelliğe sahip Reshare Google tarafından resmen duyuruldu. Kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların Buzz hesaplarında görülmeye başlanacak olan Reshare düğmesi “Beğendim” ve “E-posta” bağlantılarının arasında yer alacak.

Reshare’i kullanmak da son derece basit. Beğendiğiniz bir Buzz mesajını okurken alttaki Reshare bağlantısına tıkladıktan sonra, eğer kişisel yorumunuz da varsa ekleyip gönderebileceksiniz.

google_reshare1

Reshare’in en önemli özelliklerinden biri, paylaşılan Buzz mesajına yapılan önceki yorumların da Reshare ile taşınacak olması. Böylece başka birine ait bir Buzz mesajını paylaştığınızda sizi takip edenler, orijinal mesaj, gönderen kişi bilgilerinin yanı sıra, gönderilmiş yorumları da okuyabilecekler. Fakat arkadaşlarınız Reshare ile paylaştığınız mesajları beğenecek olursa, bu beğeniler sizin gönderiniz altında toplanacaklar ve orijinal mesajın beğenilme sayısını etkilemeyecek.

Eninde sonunda Google’ın Buzz’a böyle bir özellik eklemesi bekleniyordu. Pek çok kullanıcın ise bu özelliğin adının ReBuzz olacağını tahmin ediyordu. Ama görünüşe göre ReBuzz, Google çalışanları arasında pek de popüler olmayı başaramamış.

what_to_call_reshare

Buna rağmen Reshare isminin kullanıcılar arasında hemen benimsenmediği de görülebiliyor. Hatta Reshare yerine Rebuzz demeyi tercih edenler için bir Chrome eklentisi bile hazır.

{pollxtbot id=5}

Tags: resharebuzzbirrebuzzbuzz’agooglearasındagoogle’ınçoktarafındankullanıcılarileedenlerbiriorijinaltwitter’ınmesajınıpekreshare’ivarsa
TOP

Kıbrıs web Tasarım