Yahoo'yu Facebook Kurtacabilecek mi?

yahoo_facebook_thYahoo zor günler geçiriyor. Uzun zamandır borsa haberlerinde Yahoo’nun adı yanında hep aşağıyı gösteren kırmızı bir okla beraber geçer oldu. Hatta internette, zararı ifade eden bu kırmızı okun artık Yahoo’nun logosunun bir parçası olduğu esprileri bile yapıldı.

Microsoft‘un Yahoo’yu satın almak için hisse başına 33 dolar önermesi ve Jerry Yang’ın reddetmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Yahoo’nun hisseleri şu sıralar 15 dolarlar seviyesinde dolaşıyor.

Yahoo bu karanlık tabloyu tersine çevirmek için hızlı esen sosyal medya rüzgarını arkasını almaya karar verdi. Yayınladığı basın bülteni ile Facebook’u Yahoo’nun pek çok servisine entegre ettiğini duyurdu. Yahoo, Facebook açılımı ile kullanıcıları için artık daha sosyal ve daha cazip bir platform olmayı umuyor.

Bundan sonra artık aralarında Yahoo News, Yahoo Finance, Yahoo Sports, Yahoo TV, Yahoo Movies ve Flickr’ın da bulunduğu Yahoo’ya ait 15′ten fazla serviste Facebook’un izleri çok belirgin bir şekilde fark edilmeye başlanacak.

yahoo_facebook_w

Artık kullanıcılar Facebook hesapları ile Yahoo servisleri üzerinde ilgilerini çeken içerikleri kolaylıkla beğenebilecek ve Facebook’ta paylaşabilecekler. Ayrıca Yahoo kullanıcıları, Facebook arkadaşlarının son aktivitelerini Yahoo hesabını kullanarak takip edebilecekler. Bunun dışında Flickr‘a yüklenen resimler çok daha kolay bir şekilde Facebook üzerinde paylaşılabilecek.

Yahoo, Profiles servisini Match.com altyapısına geçirdikten sonra servisi, Pulse adıyla yeniden açtı. Kullanıcılarına kendi sosyal ağ servisi üzerinden daha fazla paylaşım imkanı sunan Yahoo, Pulse ile Facebook profilimizi de eşleştirerek Facebook’taki haber feedimizi Pulse içinde görüntülenebilmesini sağlamış.

Peki sizce bu yenilikler ve özelikle de Facebook açılımı, Yahoo’yu kurtarabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Tags: yahoofacebookbiryahoo’nunileartıkdahaçokpulseiçinsosyalyahoo’yuüzerindenkullanıcılarıservisiüzerindeşekildefazlasonraaçılımı
TOP

Kıbrıs web Tasarım