Eyvah! Vuvuzela iPhone’da!

vuvuzella-logo1958 Dünya Kupası’nda 17 yaşındaki Pele konuşulmuştu. 1986′da Maradona, 2002′de ise Türkiye’nin başarısı Dünya Kupası’nda gündeme oturmuştu. 2010 Dünya Kupası‘nda ise şu ana kadar en çok konuşulan konu ne bir futbolcu ne de bir ülkenin başarısı oldu.

Bugün Dünya Kupası’nın gündeminde sadece Güney Afrika’nın “milli çalgısıvuvuzela var…

Güney Afrikalıların gurur duydukları ve ellerinden düşürmedikleri vuvuzela, oyuncular üzerinde büyük bir baskı yaratıyor ve stadyumda maç izleyen seyircilerin kulaklarını kapatacak yöntemler aramasına yol açıyor. Televizyon başındaki izleyiciler için de işkenceye dönüşen vuvuzela’nın yasaklanması için çok geniş katılımlı kampanyalar bile düzenleniyor.

Tüm bunlara rağmen vuvuzela çılgınlığı artarak devam ediyor ve sonunda çılgınlık iPhone’a da sıçradı.

Neyse ki Dünya Kupası’nı televizyonlarından takip edenler maç bitince uzak kumandanın tek bir tuşu ile rahata erebiliyorlar. En azından yakın zamana kadar öyleydi…

vuvuzela-app-screenAma vuvuzela’nın artan popülaritesi can sıkıcı sesini statların dışına taşınmasına neden oldu.

Eğer bir iPhone veya iPad kullanıcısıysanız, şu adresten (ne yazık ki) ücretsiz olarak temin edebileceğiniz Vuvuzela 2010 uygulaması ile işkenceyi maç saatleri dışına da yayabilirsiniz.

Şimdiden 2 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşan Vuvuzela 2010 uygulamasının bir dönem olay yaratan iFart uygulaması kadar yaygınlaşmamasını temenni ediyoruz.

Tags: birvuvuzeladünyamaçkadar2010içinşuoldudışınaüzerindegüneyileuygulamasıvuvuzela’nınçokkupası’ndaisebaşarısıöyleydi…
TOP

Kıbrıs web Tasarım