Etohum ile Girişimciler Uçuyor!

girisimcilerucuyorEtohum‘da 2010 – 2011 sezonunda İstanbul dışında da birçok farklı şehirde toplantılar yapılacak. 11 Aralık’ta Ankara‘da ve 18 Aralık’ta İzmir‘de yapılacak toplantılar ile İstanbul dışı toplantılara devam edilecek.

Burak Büyükdemir (Etohum.com), Cem Başpınar (Pilli), Emre Ekmekçi (Şehirfirsati), Ersan Özer (Uzmantv.com), H. Burak Hatipoğlu (Grupfoni.com), Melih Ödemiş (Yemeksepeti.com), Mustafa İçil (Google.com), M. Serdar Kuzuloğlu (Radikal), Prof. Dr. Şule Özmen,Dr. Uğur Özmen gibi çok sayıda önemli ismin de katılacağı İzmir kampına İstanbul’dan katılacak olan girişimciler için Etohum kampı uçakta başlayacak.

GirişimcilerUcuyor yolculuğunda yer almak isteyen girişimcilerin sitedeki formu doldurması gerekiyor. Pegasus havayollarıyla yapılacak yolculuk, 1 saat kadar sürecek. Dönüşü de sayarsanız uçakta 2 saatlik bir girişimcilik toplantısı gerçekleşecek.

Girişmciler Uçuyor fikrinin esin kaynağı olan geekonaplane.com, ilk uçuşunu 2009 Haziran’ında San Francisco’dan başlayarak Tokyo-Beijing-Shanghai ve tekrar San Francisco’ya uçarak bir dünya turu yapmıştı. Bunun ardından daha birçok uçuş daha yapılmıştı. Girişimciler Uçuyor etkinliğinin ilgi çekmesi durumunda bizde de en azından İstanbul-İzmir-Ankara hattında turlar düzenlenebilir diye düşünüyorum. Hatta yurtdışı uçuşlarda planlanabilir tabi ki neden olmasın.

İzmir kampının ardından Aralık ayında 2 Etohum kafe toplantısı daha yapılacak ve 31 Aralık tarihinde Etohum 2010 – 2011 başvuru süresi sona erecek. Programa göre Ocak ayının ilk haftasında seçilecek 40 girişim, 15 – 16 Ocak’ta jüriye projelerini sunacaklar ve 29 Ocak’ta Etohum’un bu seneki 15 girişimi açıklanacak.

Halen başvurusunu yapmamış girişmciler kaldıysa ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ederiz.

Tags: etohumyapılacakizmiristanbuldahagirişimcilergoogleuçuyoruçaktaözmenolangirişmcileraralıkocak’taardındansanbirburakilk
TOP

Kıbrıs web Tasarım