Google Çeviri Uygulaması iPhone’lara Geldi

google-translate21-e1297258895875Google Çeviri, Türkçe de dahil onlarca dilde online çeviri sunuyor. Google ve Apple arasında süregelen mobil işletim sistemi savaşı devam etse de Google, servislerini birbirini ardına iOS platformunda kullanıcılara sunmaya devam ediyor.

Metin bazlı çevirinin yanısıra sesli çeviri de yapabilen Google Çeviri uygulamasının ilk denemelerimizde başarılı bulduğunuzu söyleyebiliriz.

Google Çeviri uygulaması, 15 dilde sesli veri alabilirken 50 dilde çeviri yapabiliyor. Çevirilen içeriği ise 23 dilde okuyabiliyor. Sayılar birbirinden neden bu kadar farklı bilmiyoruz, ancak Türkçe ses girişini ve çıkışını desteklediğini biliyoruz. Uzun cümlelerde web sayfasında olduğu gibi yanlış çeviriler yapabiliyor olsa da güzel hatta eğlenceli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

google-translate1-200x300google-translate2-200x300google-translate3-200x300

Google Çeviri halen kusursuz olmasa da ilk açıldığı zamana kıyasla büyük ilerleme kaydettiğini söyleyebiliriz. Bugün bize ulaşan ve iPhone’da Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe’ye çeviri yapan yerli bir uygulama da dikkatimizi çekti. Dilixiri isimli iPhone uygulaması $4.99'dan iTunes üzerinden satışa sunulmuş. Uygulamanın fiyatı ortalamanın biraz üzerinde olsa da çeviri konusunda uygulama arayanların deneyebilecekleri başka bir alternatif olarak sayılabilir.

Tags: çevirigoogledildebirsöyleyebilirizuygulamatürkçeuygulamasıolsaingilizcedevamsesliilkyapabiliyorkaydettiğinibüyükilerlemebizeiphone’daulaşan
TOP

Kıbrıs web Tasarım