Twitter Artık Türkçe!

turkce-twitter-225x230Twitter resmi blogundan an itibariyle yaptığı açıklama ile Türkçe ile birlikte Rusça’yı da dil seçenekleri arasına eklediğini duyurdu. Kısacası uzun zamandır beklenen ve büyük olasılıkla Twitter’ın Türkiye’deki kullanımını ateşleyecek “Türkçe Twitter” artık gerçek oldu.

Ayarlar bölümünden gerçekleştirebileceğiniz dil seçimi değişikliği ile ilgi alanlarınıza göre kullanıcılara da ulaşabiliyor olacaksınız.

Twitter’ın Türkçe yayına başlaması ile birlikte yapılan açıklamada Vodafone’la gerçekleştirilen anlaşmaya da yer verildi. Bugünden itibaren Vodafone aboneleri 2444 numarasını kullanarak Twitter hesaplarını güncelleyebilecekler, tabir-i caizse tweet atabilecekler.

twitter-gorunum

Yapılan duyuruda @erdilyasaroglu, @ezgibasaran, @mabirand32gun, @sertaberener, @niltakipte gibi popüler Türk Twitter kullanıcılarına da link verildi ve önerildi. Yani, bu önemli günün şanslı isimleri belli oldu.

Bu arada yeri gelmişken henüz @gorunumtasarim‘ı Twitter’da takip etmiyorsanız, Görünüm Tasarım'ın Twitter’dan özel olarak paylaştığı 244 mesajdan da haberiniz yoktur. Smile

Son olarak Twitter’ın Android uygulamasının da artık Türkçe’yi desteklediği paylaşıldı. Ancak Android dışında mobil cihaz kullananlar Twitter’ı cep telefonlarından Türkçe kullanmak için biraz daha bekleyecekler. Şirket bu geliştirmeyi ilerleyen dönemlerde yapacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili gelişmeleri ve Türkçe Twitter’ın ilk yansımalarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Tags: türkçetwittertwitter’ınileartıkverildiolarakolduandroiddilbirlikteyapılanyokturtwitter’danıntasarımsonözel244paylaştığı
TOP

Kıbrıs web Tasarım