Facebook’taki İlişki Durumunuzu Bileğinizde Taşıyın

buump-packs-225x225Bugün TechCrunch’daki bir haberle öğrendiğim Fransa merkezli girişim Buump Facebook’taki ilişki durumunuzu günlük hayata taşımanızı sağlıyor. Cümleyi böyle kurunca atomu parçalarına ayırmak gibi algılanmasın. Servisin yaptığı tek şey, Facebook’tan alıştığımız “in a relationship”, “married”, “single” gibi ilişki durum metinlerini renkli bileklikler üzerine yazmak ve satmak.

Ama bu servisi okuduğumda gerçekten güzel bir fikir olduğunu düşündüm ve hem sizlerle paylaşmak hem de online içeriği offline’a (çevrimdışı) taşımanın son dönemlerin ilgi çeken iş kollarından biri olduğunu hatırlatmak istedim.

Buump’ın yaptığı işin bu yazımızdan sonra Türkiye’de de bir sürü versiyonu olacağını tahmin ediyorum. Hatta bu tür Facebook ve Twitter temelli gerçek dünya yansıması işlere girenlere gecikmemelerini öneriyorum. Çünkü bu işler hem Türkiye için başarı potansiyeli yüksek işler, hem de bence son derece eğlenceli. Ayrıca şöyle bir bakış açısı da var ki, bu tür servisler web girişimlerinin günlük hayata adaptasyonu açısından da oldukça etkili olabilirler.

buump-logoBuump’da şu anda 2 farklı set var. Bunlardan bir tanesi “ilişki durumu seti”, diğeri de “arıyorum seti”. Her iki setin de içinde 5 farklı durum metni yazılı, farklı renklerde bileklikler var. Her setin fiyatı ise 5.99 Euro. Dilerseniz her iki seti birlikte alıp 10 bilekliğe sahip olabilirsiniz, onun fiyatı da 9.99 Euro. Buump aynı zamanda yüksek sayıda alımlarda istediğiniz metnin yazılı olduğu bileklikler yapmanıza da imkan sağlıyor.

Yazımın başında da belirttiğim gibi çok büyük teknik özellikleri olan inanılmaz dikkat çeken bir girişimden bahsetmiyoruz. Ama eğlenceli, iş modeli olarak başarı yakalaması muhtemel ve en önemlisi Türkiye pazarı için potansiyeli yüksek bir servis.

Biliyorum bu yazıyla birlikte fitili ateşledik ve önümüzdeki günlerde Türk interetinde bilekliğe yazılmamış hiçbirşey kalmayacak. Ama olsun, bunlar sektöre renk getirecek çalışmalar olacaktır. Wink

Tags: birhembilekliklerfarklıamavargibiyüksekilişkiikisetintürkiyeiçinpotansiyelibaşarıdurumyazılıfiyatıbilekliğeson
TOP

Kıbrıs web Tasarım