Fotoğraf ve Videolarla İnternetime Dokunma Yürüyüşü

225x168Son dönemde BTK’nın yeni uygulamalarına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen internetime dokunma yürüyüşü dün gerçekleşti. Dünkü yürüyüşün ardından en çok tepki gösterilen durum ise ulusal basın kanallarının bu konuya çok az yer vermesi oldu. Hatta Zaytung, böyle bir yürüyüşün aslında gerçekleşmediğine dair son derece keyifli bir yazı bile yayınladı

Her ne kadar Türk basınında az yer bulmuş olsa da, yürüyüşün aslında gerçek olduğunu yabancı basının ilgisinden görmek mümkün. Benim takip edebildiğim kadarıyla yürüyüşe yer veren yabancı yayınlar arasında CNN, New York Times, Wall Street Journal, Bloomberg, The Register, The Next Web ve Tech Central yer alıyor.

Dünkü yürüyüşün en güzel yanlarından biriyse seslerini duyurmak için meydanlara çıkanların aynı zamanda bundan keyif almayı bilmesi oldu. Birbirinden renkli, eğlenceli ve yaratıcı pankartlar sayesinde on binlerce kişi hem yeni internet uygulamalarını protesto ettiler, hem de eğlendiler.

Dünkü yürüyüşe katılamadıysanız veya kalabalık yüzünden gözden kaçırdıysanız bile Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflar sayesinde siz de coşkuya tanık olabilirsiniz. Dünün en keyifli pankartlarından bazılarını seçip (yayınlayan kullanıcıların Twitter kullanıcı isimleri ile birlikte) bir araya getirdik. Daha fazlasını ise Twitpic üzerindeki “internetimedokunma” etiketi ile görebilirsiniz.

İnternetime dokunma yürüyüşü fotoğraları kadar  konuyla ilgili hazırlanmış iki güzel videoyu da izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videolardan ilki Serhat Ayan, ikincisi ise Paralelevren tarafından hazırlanmış.

Tags: yürüyüşünyerisebirdünküinternetimeyürüyüşüdokunmayürüyüşebilehazırlanmışiletwitteroldukeyifliyabancıçokhemsayesindeson
TOP

Kıbrıs web Tasarım