Bubilet.com: Uçak Bileti Arama Motoru

BuBilet.com-Ucak-Bileti-Arama-MotoruSon yıllarda havayolu taşımacılığının rekabetçi bir ortam haline gelmesi, online dünyada müşteri bulma arayışını ateşledi. Ucuz uçak bileti arayışındaki kullanıcıların karşısına yeni ve iddalı bir şekilde çıkan girişim Bubilet.com.

Bubilet.com’da iki adet uçak bileti arama motoru var. Bu arama motorlarından birincisi hızlı ve kolay bir şekilde bilet alma veya ön rezervasyon yapma imkanı sunuyor. İkinci arama motorunda ise daha fazla uçuş seçeneğine ulaşarak bileti hemen alma seçeneği sunuluyor.

Uçak biletleri arasında fiyat ve uçuş süresi karşılaştırması yapan Bubilet.com’un kurucu ortakları olan Ali Özlük, Can Demirer ve İsmail Yırtıcı projeyi Ağustos ayında faaliyete geçirmiş.  Hedef  dünyanın her yerine 700’ü aşkın havayolu üzerinden, 2 milyon iç ve dış hat uçuşu için en ucuz uçak biletini güvenli şekilde sunmak.

BuBilet.com_

Piyasada bir çok rakibi olan girişimin işinin kolay olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak yapılan yatırımların Bubilet.com’un elini güçlendirdiği söylebilir. Ali Özlük, İstanbul’da açık hava reklamlarıyla kısa sürede adını duyuran Bubilet.com’a yapılan teknolojik yatırımlar ve lisans giderleri toplamının yaklaşık 1 milyon euro seviyesinde olduğunu söylüyor. Tanıtım için de 1 milyon euro daha ayrılmış. Açık hava reklamları, alternatif medya, halkla ilişkiler, sosyal medya, digital medya ve yazılı basın harcamaları bu bütçeden karşılanıyor.

Tabii mali güce sahip olmak tek başına bir şey ifade etmiyor. Girişimcilerin gerekli piyasa tecrübesine sahip olmaması karşılaştığımız en sık hatalardan. Ancak Bubilet.com’un kurucuları için bunu söylemek mümkün değil.

1987 yılından bu yana turizm sektörünün içinde olduğunu söyleyen Ali Özlük, Türk turizminin yükselişine paralel olarak havayolu taşımacılığında artan talebi gördüklerini dile getiriyor. Her ne kadar açık hava reklamlarıyla dikkat çekseler de mevcut talebi karşılamak için geleneksel mecralar ve sistemlerin artık yeterli olmadığını dolayısıyla internete odaklandıklarını aktarıyor. E-ticaret hacmimizin ve seyahat organizasyonlarının artışı da Ali Özlük’ün bahsettiği olumlu göstergelerden.

Diğer kurucu ortaklardan Can Demirer ve Can Demirerı ise 1997 yılından bu yana reklam sektöründeki başarılı kariyerleri ile projede yer alıyor. Özlük’ün aktardığına göre sadece ABD’deki internetten uçak bileti satış pazarının büyüklüğü 54 milyar dolara ulaşmış. Bu da ‘Google neden uçak bileti arama hizmeti vermeye başladı‘ sorusuna verilebilecek en iyi yanıt oluyor.

Bubilet.com sert çıkışıyla uçak bileti karşılaştırması alanındaki rekabeti daha da kızıştıracağa benziyor. Ekip Facebook.com ve Twitter’dan çeşitli kampanyalar da yaparak büyümek istiyor. Yapılan yatırımların geri dönüşü alınabilecek mi merakla görmeyi bekliyoruz.


{/zj_fbcomment}
Tags: bubiletuçakbiletiaramabiriçinaçıkolduğunuhavacom’unözlükalişekildemedyahavayolumilyonyapılanolanalmaeuro
TOP

Kıbrıs web Tasarım