Turkcell Mağaza: Turkcell ürün odaklı e-ticaret sitesini açtı

turkcell-magazaTurkcell uzun süredir beklenen adımı attı ve  TurkcellMagaza.com‘u yayına açtı. Markapon işbirliği ile GNCTeklif isimli fırsat sitesini açan Turkcell bu kez daha çok ürün temelli bir e-ticaret girişimine bizzat adım atıyor.

Henüz yayınlanan bu online mağaza Turkcell’in fiziksel satış noktalarındaki ürünleri internete taşımış diyebiliriz. Sitede sergilenen ürünlere baktığımızda cep telefonları, kablosuz modemler, aksesuar ve notebook ve tabletler gibi 4 kategoriye rastlıyoruz.

Magaza.turkcell.com.tr alt alan adı üzerinde hizmet veren Turkcell Mağaza’da bir de fırsat ürünü köşesi göze çarpıyor. İndirimli ürünler ve en çok satan, en çok beğenilen ürün listesine de yer veriliyor.

turkcell-magaza2-640x472

Kabaca saydığımızda 2′si Turkcell markalı olmak üzere 11 markanın 50′den fazla telefonu satışta görünüyor. Bu ürün sayısının artacağını düşünmek pekala mümkün. İlk ay ücretsiz kargo sunan Turkcell, ürün sayfalarındaki filtreleme  seçenekleri arasında kontratlı/konratsız teklifleri de ayırt edilebilmesini sağlamış. Aynı zamanda yukarıdaki bağlantılarda diğer hizmetlere ulaşılabileceği de göze çarpıyor.

Potansiyeli yüksek

Son zamanlarda büyük kurumsal şirketlerin ve holdinglerin e-ticarete yönelimleri arasında en dikkat çekici olan sanırım Turkcell Mağaza olacak. Bu yorumu Turkcell Mağaza’nın şaşırtıcı/sürpriz bir çıkış olması açısından değil, tamamen potansiyeli açısından yapıyorum. Zira son çeyrek verilerine göre 34 milyon civarında abonesi olan Turkcell’in televizyon, basılı ve dijital medyaya reklam verme yoğunluğu bu potansiyel konusunda sanırım yorumumu doğruluyor.

Özellikle Turkcell İletişim Merkezi mağazalarının olmadığı Anadolu illerinden gelecek siparişler Turkcell için ciddi bir avantaj sağlayabilir. Tabii bu durum o bölgedeki fiziksel mağazaları ve abone bayilerini muhtemelen pek de olumlu etkilemeyecektir.

Tüketici elektroniği ve akıllı telefonlar e-ticaretin en sıcak kategorilerinden biri. Bu alanda rekabetin nasıl şekilleneceği ve diğer mobil operatörlerin benzer bir adım atıp atmayacağını zamana bırakmaktan başka çaremiz yok.


{/zj_fbcomment}
Tags: turkcellbirürünçokmağazaolanfizikselçarpıyorgözeaçısındanfırsatturkcell’insanırımadımpotansiyeliarasındaaçtıdiğerticaretsitesini
TOP

Kıbrıs web Tasarım