Karnaval.com iPhone uygulaması App Store’da

karnaval-iphoneTürkiye’nin yeni dijital müzik platformlarından Karnaval.com’un ücretsiz iPhone uygulaması App Store’da yayınlandı. Spectrum Medya Grubu’nun bir iştiraki olan Karnaval.com, iPhone kullanıcıları için müzik dinlemeniz için sıradan bir radyo uygulamasından daha fazlasını sunuyor.

Karnaval.com’un iPhone uygulamasında 9 radyo istasyonu yer alıyor. Farklı müzik türlerindeki bu radyolara tek dokunuşla erişim sağlayan uygulama, müzikseverler için çeşitli derinlikler barındırıyor. İstediğiniz radyo yayınını dinlerken müzikler arasında gezinebiliyor, çeşitli bilgilere erişebiliyorsunuz.

Radyolarda çalan şarkıyı, çalmış olan şarkıların listesini ve çalacak olan şarkıyı da görebiliyorsunuz. Dilerseniz bu şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Beğendiğiniz şarkıları ve sanatçıları favorileriniz arasına eklemeniz de mümkün. ‘On Demand’ başlıklı bölümde ise yeni sanatçılar hakkında bilgiler ve en yeni şarkılar yer alıyor.

karnaval-640x237

Karnaval’ın gerçekten ince düşünülmüş bir uygulama yaptığını söylemek mümkün. Zira sosyal paylaşım imkanları bir yana, uygulamadaki ‘son durum’ bölümünden güncel etkinlik, hava durumu ve haberleri görebiliyorsunuz. Haber bölümü elbette müzik konulu haberleri barındırıyor.

Spectrum Medya CEO’su Ali A. Abhary, Our Mobile Planet 2011 verilerine göre Türkiye’deki 18 – 29 yaş aralığındaki mobil cihaz kullanıcılarının en sık yaptığı aktivitenin müzik dinlemek olduğunu aktarıyor. Uygulama şu an Türkiye App Store’unda Müzik kategorisinde 5. sırada ve tepeye doğru ilerliyor.

Radyo yayıncılığı, dijital platformu ve her hafta 2,5 milyondan fazla dinleyicisiyle güzel bir iPhone uygulaması hazırlayan Spectrum Medya, Süper FM, Metro FM, JoyTurk, Joy FM ve Radio Mydonose’u çatısı altında bulunduruyor. Karnaval.com’un iPhone uygulamasına buradan indirebilir, diğer mobil platformlar için şu sayfayı takip edebilirsiniz.


{/zj_fbcomment}
Tags: müzikiphonebirkarnavalradyoiçinolanmedyauygulamauygulamasıspectrumappyenicom’unalıyoryerçeşitlimümkünbarındırıyorşu
TOP

Kıbrıs web Tasarım