Her ay 19 milyon kişi internetle tanışıyor [İnfografik]

internet-kullanimi-infografik-logo-225x127Dünyadaki ve Türkiye’deki internet kullanımıyla ilgili rakamları elimize geçtikçe paylaşıyoruz. Paylaştığımız verilerden de görüleceği üzere internet kullanıcılarının sayısı o kadar arttı ki, neredeyse dünya nüfusunun üçte biri internet kullanıcısı oldu.

Şimdi paylaşacağımız infografik, şu anda dünyada sadece bin kişi yaşadığını varsayarak, dünyadaki internet kullanıcıları hakkında bilgiler veriyor. Bin kişiyle yola çıkılan bu örneklemin, dünya nüfusunun internet kullanımı alışkanlıklarını da ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Gelişmiş ülkelerde yaşayanların yüzde 71′i internet kullanıyor

WebPageFX’in hazırladığı infografiğe göre dünyada bin kişi yaşasaydı, şu anda sadece 271 kişi internet kullanıcısı olurdu. Bu internet kullanıcılarının 57′si Çinli, 35′i ABD’li, 11′i ise Brezilyalı olurdu. Yani şu anda en fazla internet kullanıcısı Çin’de bulunuyor. Türkiye ise 271 kişi arasında 1 kişiden az bir rakama sahip olduğu için listede yer almıyor.

İnfografikte gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki internet kullanımı farkı da oldukça çarpıcı bir şekilde ortaya koyuluyor. Paylaşılan rakamlara göre gelişmekte olan ülkelerdeki internet kullanıcı sayısı nüfusun yüzde 21‘ine eşit. Gelişmiş ülkelerdeyse bu rakam yüzde 71 seviyesinde. Türkiye’deyse bu durum TÜİK verilerine göre yüzde 50 olduğunu hatırlatalım.

İnternet kullanımında öne çıkan konulardan biri de kullanıcıların cihaz seçimi. Bu konuda yer verilen bilgilere göre ABD’deki mobil internet kullanıcıları, Çin hariç tüm dünyadaki toplam internet kullanıcı sayısından daha fazla.

Her ay 19 milyon kişi internetle tanışıyor

İnternetin içeriklere göre kullanımdaysa sosyal ağlar ön plana çıkıyor. Kullanıcılar internette geçirdikleri bir saatin sadece 13.6 dakikasını sosyal ağlarda harcıyor. İkinci sırada 6.1 dakikayla online oyunlar, üçüncü sıradaysa 5 dakikayla e-mail kullanımı var.

Tabi dünyada internet kullanıcısından daha çok internet kullanıcısı olmayan bir nüfus bulunuyor. Ancak internet kitlelere o kadar hızlı ulaşıyor ki, her geçen gün yüz binlerce kişi kendini internette buluyor. İnfografikte bununla ilgili ilginç bir bilgi bulunuyor. Paylaşılan bilgiye göre her ay 19 milyon kişi interneti keşfediyor ve internet kullanıcısı oluyor.

Daha fazla bilgiyi aşağıdaki infografikte bulabilirsiniz. Elimize internet kullanımıyla ilgili yeni veriler geçtikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

internet-kullanimi-infografik


{/zj_fbcomment}
Tags: internetkişigörebirkullanıcısıyüzdekullanımısadecefazlabulunuyorinfografiktedahaandadünyadamilyonşudünyadakigelişmişbinilgili
TOP

Kıbrıs web Tasarım