Microsoft’tan Porsche Design markalı ikisi bir arada bilgisayar

Microsoft Porsche 700x350

Taipe’de sürmekte olan teknoloji fuarında bugünün sürprizi, Microsoft‘un ikisi bir arada Porsche Design dizüstü bilgisayarı oldu. Dikkat çekisi tasarımıyla öne çıkan 13,3 inç ekran büyüklüğündeki bu yeni bilgisayarı hangi üreticinin üreceği ise açıklanmadı. Porsche Design tarafından tasarlanan cihaz Windows 10 işletim sistemi ve Intel işlemci üzerinde koşacak. Microsoft’un Surface ürün serisinde olduğu gibi, bu bilgisayarda ayrılabilir klavyesi sayesinde tablet gibi kullanılabilecek.

2017 başlarında satışa sunulacak

Ürün hakkında bilgi veren Microsoft Donanım Bölümü Başkan Yardımcısı Nick Parker, Windows 10’lu ikisi bir arada bilgisayarlarla ilgili konuştuktan sonra, Porsche Design yeni modellerinden kısaca bahsetti. “En yeni özellikleri ve bileşenleri mükemmel bir tasarım altında topladıklarını” dile getiren Parker, üretici firma hakkında bilgi vermezken, Taylandlı bir donanım üreticisi olduğu ipucunu verdi. 13,3 inç boyutunda dokunmatik ekranlı olacak bilgisayar, bir kalemle birlikte gelecek. Görüntü alınmasına izin veren Nick Parker, ürünün önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüleceği bilgisini de verdi.


Tags: birdesignporschearadayeniparkerikisiverdibilgisayarıdonanımgibiolduğuürünhakkındabilgiverenwindowsinçnickbaşlarında
TOP

Kıbrıs web Tasarım