Deniz Altı Dalışları

4640b7d3a7de7a04bcb3187be0690f79_1270332855Derinliklerdeki Mavi Güzellik

Akdeniz'deki en uzun dalis sezonlarindan birinin yasandigi Kibris'in, fantastik ve essiz sualti dünyasina hosgeldiniz. Burada berrak, kirlenmemis, 30 metreden daha fazla görüs alanina sahip sular ve hala daha bozulmamis bir deniz yasami bulacaksiniz.

Derinliklerdeki mavilikte, ilik suyun içinde çesit çesit balik, karides ve bazende deniz kaplumbagalariyla karsilasacaksiniz.

Daha da ötesi ahtapot, murana, rengarenk süngerler ve mercanlarin yasami kadar antik çaglarin hazinelerinide kesfetme sansina sahip olacaksiniz.

Kıbrıs'ta Dalış Grupları

* Scuba Diving
* Mephisto Diving
* Amphora Diving

Su Altı Dünyasi

Akdeniz'in büyülü maviligi yaninda sualti dünyasi'da kiyaslanamayacak kadar gizemli ve görkemli zenginliklerle bezenmis durumdadir. Kibris'in genellikle turizmle isim yapmisnolan yerlerinde sizlere sunulan dalgiçlik imkanlariyla bu güzellikleri kesfetmeniz elinizde. Girne, Gazimagosa, ve Karpaz yarimadasinda belirlenmis özel yerlerde guruplar halinde yapilan dalislarla hem Akdeniz'e yasayan baliklari hemdedenizaltinda sizleri bekleyenn ilginç görüntülerin keyfini çikarma imkanina sahip olacaksiniz. Dalarken bazen batik bir gemi yada eski uygarliklardan miras kalan kalintilara rastlamaniz mümkün. Profesyonel egitimciler tarafindan yaptirilan dalgiçlik egitiminin ardindan tam donanimli olarak gerçeklestirilen kurslar hem tatilinize renk katacak hem de ulasilmasi zor güzellikleri yerinde izlemenize firsat verecek.

"Kayaliklardan yavasça daldigimizda bizi bekleyenler büyüleyiciydi; daha önce Akdeniz'de ziyaret ettigimiz diger dalis alanlariyla karsilastirdigimizda, muhtesem güzellikte bir sualti yasami gözlerimizin önüne serildi. Baliklar,mercanlar ve sualtinda hayat... 28 metre asagida yüzeyden vuran isik dikkat çekiciydi; berrak mavi suyun içinden, yüzeydeki koylari rahatlikla seçebiliyorduk. Fazla sayida dalgiçin olmamasi su altindaki huzuru koruyor, çevremizde vir dolu balik geziniyordu. Dalis öerkezindeki personelden, sualtindaki yasamin huzur içinde devam edebilmesi için Girne'li balikçilarla anlasmalri oldugunu ögrendik. Kisaca, yasadigimiz bir hafta bizi, Kibris'in Nisan'dan Kasim'a kadar uzanan dalis mevsiminde, usta dalgiçlar kadar dalmaya yeni baslayanlar için de gelecegin Eldorado'su olduguna ikna etti."

Tags: akdenizdalisbirdahakadarsualtisahipyasamihemkibrisdenizsuyuniçingüzelliklerimaviderinliklerdekiiçindebalikbizigirne
TOP

Kıbrıs web Tasarım