• ALL WEBSITES COMPATIBLE WITH MOBILE DEVICES!
  Professional and the latest technology!
  • * Our experienced team
  • * 7/24 Support
  • * 100% Customer Satisfaction
  • * 100% Efficiency Projects
  • * Daily updates on projects
  • * Publishing the App Store free of charge for you
 • Web Design & Development Services
  We offer best quality services for your business with our young and dynamic team!
 • LATEST WORKS

Are you looking for a professional website design service?

WHAT IS WEBSITE?
Read more +

WHAT IS WEBSITE?

A website is a collection of web pages (documents that are accessed through the Internet), such as the one you're looking at now...

WEBSITE IS EXPENSIVE?
Read more +

WEBSITE IS EXPENSIVE?

Several pages have outlined the cases had "the Website the most inexpensive advertising tool, "Our philosophy here...

WHY YOU SHOULD HAVE A WEBSITE?
Read more +

WHY YOU SHOULD HAVE A WEBSITE?

You will appear credible in the eyes of your prospects if you have a professional website. In other words, it boosts the overall image of your business...

WEB DESIGN SERVICES

WEB DESIGN SERVICES

 • Content management systems
 • Virtual shops and ecommerce
 • Presentation websites
 • Online catalogues
 • Portal systems
 • & any other dynamic website
MOBILE APPLICATION

MOBILE APPLICATION

 • IOS & Android
 • Visual Design
 • Web Service Entegration
 • Multilanguage
 • Push Notifications
 • Google Maps & Directions
 • Support & Maintenance
INTERNET MARKETING

INTERNET MARKETING

 • Search engine optimisation
 • Search engine marketing
 • Internet advertising
 • Web analysis
 • Blog marketing

our working process in 3 steps

We provide affordable Website design, ecommerce, Web based applications, Creative designs and programming with search engine optimization and Internet marketing.

MORE ABOUT US +

planning & strategy

planning & strategy

When you meet your clients you are always polite and courteous and try to impress your clients to enhance your business.

design & develop

design & develop

That is where we come in with our unique custom Web designs and fresh ideas.

test & deliver

test & deliver

Whatever ideas you have in mind, we can help you put them online.

WHY CHOOSE US?

100% CUSTOMER SATISFACTION

100% CUSTOMER SATISFACTION

Any suggestions and opinions on the future of you are very precious to us ...

EASY TO USE

EASY TO USE

To make updates to your website through the dynamic and professional infrastructure is too easy...

BRANDING

BRANDING

Corporate identity is a website that provides the integrity, strengthen your brand image and brand awareness...

PROJECT & RISK MANAGEMENT

PROJECT & RISK MANAGEMENT

Advance before the start of the project team by reviewing all of the problems may arise in the future, prevent surprises you may encounter...

QUALITY WORKS

QUALITY WORKS

Let's make the most striking and most enduring means in the long run ads...

MULTILANGUAGE READY

MULTILANGUAGE READY

You can use all of languages and extend the website's languages.

HTML5 & CSS3

HTML5 & CSS3

Built with modern technologies like HTML5 and CSS3.

MODERNITY POLICY

MODERNITY POLICY

A Web site should keep pace with the needs of today and the trends ...

Viber ile iPhone’da Ücretsiz Görüşme

viber-1Evet arkadaşlar, aslında bu konunun çok eski olduğunu biliyorum ama maalesef daha henüz böyle bir avantajı kullanmayanlar var. O yüzden tekrar hatırlatmak istedim.

Aslında Viber, ana fonksiyonuyla Skype uygulamasına daha çok benziyor. Fakat Viber, Skype gibi herhangi bir kayıt gerektirmiyor ve de sadece iPhone’lar arasında konuşma imkanı sunuyor.

Uygulamayı ilk açtığımızda, ilk olarak “Bildirimler” (Push Notifications) için izin isteniyor. Bu izni veriyoruz, çünkü uygulama kapalı iken bizi birileri aradığında, “Bildirimler” sayesinde haberimiz oluyor.

viber_01 viber_02

Ardında “Continue” (Devam) seçeneğine tıklayıp telefon numaramızı gireceğimiz ekrana geçiyoruz. Fakat bu ekranda da bu sefer Adres Defterimize (Contacts) erişim izni isteniyor. Bu sayede Viber, diğer Viber kullanıcılarını otomatik olarak tespit edip Adres Defterimizde işaretliyor.

Adres Defterine erişim izni (OK) verdikten sonra da bu sefer kullanıcı adımız yerine geçecek telefon numaramızı girip yine “Continue” seçeneğine tıklıyoruz.

viber_03 viber_04

Viber, bu girdiğimiz numaranın bize ait olduğundan emin olmak için bize SMS yoluyla 4 basamaklı bir kod (Access Code) gönderiyor. (SMS mesajı bazen geç gelebiliyor.) SMS mesajında yazan bu kodu ekranda girdikten sonra da “Enter Viber” seçeneğine tıklayıp uygulamayı kullanmaya başlayabiliyoruz.

Uygulamanın, aynı iPhone’un kendi Telefon uygulamasına çok benzer bir arayüzü bulunuyor. Fakat Adres Defterinde (Contacts) fazladan Viber kullanıcıları işaretli olarak gözüküyor. Bu da yukarıda anlattığımız gibi Adres Defterlerindeki numaraların diğer Viber kullanıcıları ile karşılaştırılması sayesinde oluyor.

viber_05 viber_06

Yanında “Viber” ifadesi bulunan arkadaşlarımızı da yanında “Free Call” yazan numaralarından arıyoruz. Bu sayede görüşme VOIP şeklinde, yani internet üzerinden gerçekleşiyor. Viber kullanıcısı olmayan bir numarayı aradığımızda da uygulama kapanıp klasik Telefon uygulaması açılıyor. Bu durumda da klasik bir şekilde GSM operatörümüz üzerinden görüşmüş oluyoruz.

viber_07 viber_08

Önemli Noktalar

Uygulamanın basitçe nasıl kullanıldığını açıkladıktan sonra da biraz da temel ve önemli özelliklerinden bahsetmek istiyorum:

 • Görüşme internet bağlantısı üzerinden olmasına rağmen ses kalitesi ve bağlantı oldukça iyi. Bir arkadaşımla yaklaşık 13 dakika görüştük en ufak bir ses veya bağlantı kaybı yaşamadık. Konuşurken de ben 2Mbit bir Wi-Fi bağlantısı, o da yolda arabadayken 3G bağlantısı kullanıyordu.
 • Uygulama App Store’da ücretsiz (FREE) olarak yer alıyor. Görüşmeler ya da kullanım için de herhangi bir abonelik veya servis ücreti alınmıyor. Bir tek internet bağlantısı kullandığı için, diğer uygulamalarda internet bağlantısında nasıl ücretleniyorsanız (ya da ücretlendirilmiyorsanız) Viber’de de aynı şey geçerli oluyor.
 • Görüşme sırasında çok fazla veri trafiği olmuyor. 3G internet bağlantısı üzerinde 1 dakikalık görüşmede, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yaklaşık 700KB.’lık bir veri trafiği olduğunu gözlemledim. Yani sınırsız ya da çok yüksek limitli data paketi bulunanlar bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirler. (Eğer bu tip uygulamaları EDGE/3G internet bağlantısı üzerinden kullanacaksanız, lütfen en az 1GB.’lık bir mobil internet paketiniz olduğundan emin olun.)

viber_10 viber_09

 • Uygulamanın aynı Skype’ta olduğu gibi iOS4 versiyonlu cihazlar için Multitasking desteği bulunuyor. Yani bir yandan Viber ile konuşurken, bir yandan da diğer uygulamaları kullanabiliyoruz. Tabii bu durumda, ekranın en üstünde kırmız renkli bir alan oluşuyor.
 • Uygulamanın içinden Viber kullanmayan numaralar da aranabiliyor. Bu durumda uygulama kapanıp klasik Telefon uygulamasına geçiliyor. Kullanıcıların bu noktada dikkatli olmaları gerekiyor. Bedava Viber ile görüştüklerini sanıp farkında olmadan normal Telefon görüşmesi yapıyor olabilirler.
 • Bu tip VOIP uygulamalarınn GSM operatörünüz ile bir ilgisi bulunmuyor.  Tüm görüşmeler internet üzerinden gerçekleşiyor. Yani internet hizmetini hangi servis sağlayıcıdan (Mobil İnternet, ADSL, Fiber, vs.) aldıysak, hizmet aldığımız firmanın internet kullanım tarifesi geçerli oluyor. Telefon numaramız sadece aynı uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarımızın kolayca bulunması amacıyla kullanıcı adı olarak kullanılıyor.
 • Viber iPad ve iPod Touch’ta da çalışıyor. Fakat geliştiricileri bu uygulamayı esas iPhone için geliştirdiklerini ve diğer cihazlar için ciddi test etmediklerini belirtiyorlar. Bir de Android ve BlackBerry cihazlar için de uygulamayı geliştirdiklerini vurguluyorlar.

Bu aralar çok popüler olan ve 5 günde 1 milyon download‘u gören Viber uygulamasını, yandaki linki kullanarak App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.itunes_app_store

Bazı kullanıcıların kafasında, Viber ile yapılan görüşmelerin GSM faturamıza telefon görüşmesi olarak yansıyacağına dair bazı şüpheler oluşmuş. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uygulama sadece internet kullanıyor. Sırf bunu ispat için SIM kartımı çıkartıp sadece Wi-Fi ile internete bağlanıp Viber üzerinde görüşme yaptım ve aşağıdaki ekran görüntüsünü paylaştım.

viber_no_sim_11

Uygulamanın tanıtım videosuna da aşağıdaki youtube linkinden gözatabilirsiniz:

Kaynak: iphoneturkey.biz


{/zj_fbcomment}
Tags: birviberinternetiçintelefonolarakileuygulamayıdiğerbağlantısıçokuygulamaadresgibigörüşmeüzerindenuygulamanınyanifakataynı
"The only way you can be traced is to run faster then others"
Francis Picabia
TOP

kıbrıs web tasarım