websitesi-nedir2Web sitesi, günümüz çağın medyası olan Internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim panosudur. Bilindiği üzere Internet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde, Firmanızın tanıtımını yada Kendiniz ile ilgili bilgilerin sunulmasını çok daha büyük kitlelere (tüm dünyaya) en ekonomik şekilde yapabilirsiniz.

Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız yada ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Bir Web sitesi tasarımında dikkat edilecek hususlar:

Sayfalara çok yoğun içerik eklenmemeli, çabuk açılan ziyaretçileri fazla bekletmeyen sayfalar tercih edilmeli.

Sayfa içerisindeki grafikler optimize edilmeli ve uygun formatlar seçilmeli. Gerekirse çok büyük boyutlu grafikler için sıkıştırma yöntemleri uygulanmalı ve ön izleme kareleri oluşturulmalı Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir navigasyon yapısı sağlanmalı.

Bunların dışında Web sitesine daha değer katacak İletişim, Sipariş ve benzeri formlar, FormMail, Sitemap, Mail, Anket gibi eklentiler de yararlı olacaktır. Ayrıca JavaScript, DHTML gibi öğeler kullanılarak sayfalar daha da etkileşimli bir hale getirilebilir.

Web siteniz hazır fakat bilen var mı?

Sayfa tasarımları bittiğinde site çalışmaya hazır hale gelir ve internetteki yerini alır. Unutulmamalı ki; ziyaretçilerinin siteye ulaşabilmesi için haberdar olmaları gereklidir. Bunu, çevrenizdeki kişilere sitenizin varlığı hakkında haber vererek yapabilirsiniz fakat tek başına yeterli olmayacaktır.

Daha etkili bir çözüm olarak Arama Motorlarına kayıt etme işlemi yapılabilir. Bu işlem için sayfaların Metatag bilgilerinin hazır halde bulunması ve gerekli anahtar kelimelerin girilmesi arama sonuçlarında sitenin üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Sitemizin bir çok sayfasında belirttiğimiz "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" felsefemizi burada örnekler vererek,websitesi-pahalimi avantajlarından bahsedelim.

Örneğin; A4 boyutunda 10 sayfalı kuşe 1000 adet broşür veya katalog bastırdınız diyelim, tasarımı, baskısı vs. fiyatları araştırınız. Bu broşür ile sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz, broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur. Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanalım derken zarar etmiş olursunuz.

Televizyon ve radyo reklamlarına hiç girmeyelim, onlara verilen rakamlarla yüzlerce web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete ilanları ise bir günlük ya da bir haftalık bir reklam demek, ücreti yine bir Web sitesinden daha maliyetli. Üstelik devamlılığı olmayan bir reklam türü.

Web sitesine baktığımızda, 10 sayfalık bir internet sitesi size 10 sayfalık 1000 adet broşür fiyatından daha az maaliyete mal olur. Bizim sitelerimiz bir yılda ortalama 20.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan iş alırsınız. Broşür genelde yüz yüze görüştüğünüz insanlara verildiği için size ekstra bir müşteri imkanı sağlamaz.

Web sitenizle ne tür tanıtımlar yapabilirsiniz?

 • Hareketli ve Sesli Sunumlarla siteyi ziyaret edenlere gerçeğe yakın şekilde tanıtım yaparsınız.

 • İstediğiniz kadar ürünün detaylı tanıtımını yapabilirsiniz. Sayfa sınırlaması yoktur.
 • Video görüntüleriyle görüntülü sunum verebilirsiniz.

 • Site ile birlikte verilen mailler sayesinde tanıtım maili gönderebilir, onların hem sitenize girip sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz.
 • Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları / dezavantajları göz önüne alındığında "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır " felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

 

websitesi-nedenBir web sitenizin olmasının size kazandıracağı bir çok avantajlardan bazılarını sıralayalım;

 • Firmanız için çok iyi bir imaj sağlar, diğer firmalar üzerinde kaliteli bir firma olduğunuz izi bırakır.

 • Firma ise; sitenizde tanıtımı yapılan ürünün; hareketli, görüntülü ve sesli sunumlarla ziyaretçiye en iyi şekilde tanıtımının yapılmasını sağlar.

 • Şahıs sitesi ise (sanatçı, siyasetçi, yazar vb.) Eserleri ile ilgili bilgi almak isteyen ziyaretçileri bilgilendirmekle beraber, site üzerinden satış yapılmasına da olanak sağlar

 • Sanal ortamda açmış olduğunuz bir sergi salonu veya şube olarak çalışır.

 • Rezervasyon sistemli firmalarda; online rezervasyon imkanı sağlar, kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme olanağıyla, müşterinin hiç yerinden kalkmamasını, firma sahibinin de hiç bir uğraş sarf etmeden satış yapmasını sağlar.

 • Broşür gönderme, faks yollama yerine e-mail ile daha kolay ve masrafsız iletişim imkanları kazandırır.

 • İstediğini değişiklikleri saati geçmeden değiştirebilme imkanı sunar.

 • Sizinle veya bir ürününüzle ilgili bilgi almak isteyenlere sitenizi söylediğinizde zamandan kazanmanızı sağlar

 • Her zaman söylediğimiz gibi, diğer reklam çeşitlerine göre size mal olabilecek en ucuz reklam aracıdır.

 • Diğer reklam yöntemlerine bakıldığında en geniş ve gelir seviyesi yüksek kitleye hitap edebileceğiniz tek reklam aracıdır.

Yaptıracağınız bir Web sitesinin ne kadar yarar sağlayacağını merak ediyorsanız bizimle irtibata geçin, size kanıtlayalım...

Bunun gibi birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz; Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım, Profesyonel Web Tasarım Zorunluluğu, İnternet Sayfası Tasarımı, İnternette Site Yaptırmak, İnternette Site Açmak, İnternette Site Kurmak, İnternet Sitesi Oluşturmak vb gibi...
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım