Web Sitesi Nedir?

websitesi-nedir2Web sitesi, günümüz çağın medyası olan Internet üzerinde yer alan size ait bir iletişim panosudur. Bilindiği üzere Internet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde, Firmanızın tanıtımını yada Kendiniz ile ilgili bilgilerin sunulmasını çok daha büyük kitlelere (tüm dünyaya) en ekonomik şekilde yapabilirsiniz.

Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız yada ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Bir Web sitesi tasarımında dikkat edilecek hususlar:

Sayfalara çok yoğun içerik eklenmemeli, çabuk açılan ziyaretçileri fazla bekletmeyen sayfalar tercih edilmeli.

Sayfa içerisindeki grafikler optimize edilmeli ve uygun formatlar seçilmeli. Gerekirse çok büyük boyutlu grafikler için sıkıştırma yöntemleri uygulanmalı ve ön izleme kareleri oluşturulmalı Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir navigasyon yapısı sağlanmalı.

Bunların dışında Web sitesine daha değer katacak İletişim, Sipariş ve benzeri formlar, FormMail, Sitemap, Mail, Anket gibi eklentiler de yararlı olacaktır. Ayrıca JavaScript, DHTML gibi öğeler kullanılarak sayfalar daha da etkileşimli bir hale getirilebilir.

Web siteniz hazır fakat bilen var mı?

Sayfa tasarımları bittiğinde site çalışmaya hazır hale gelir ve internetteki yerini alır. Unutulmamalı ki; ziyaretçilerinin siteye ulaşabilmesi için haberdar olmaları gereklidir. Bunu, çevrenizdeki kişilere sitenizin varlığı hakkında haber vererek yapabilirsiniz fakat tek başına yeterli olmayacaktır.

Daha etkili bir çözüm olarak Arama Motorlarına kayıt etme işlemi yapılabilir. Bu işlem için sayfaların Metatag bilgilerinin hazır halde bulunması ve gerekli anahtar kelimelerin girilmesi arama sonuçlarında sitenin üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Etiketler: birwebdahasitesibüyükiçinhazırgibiçoksitenizyadafakatedilmeliönsayfahakkındayapabilirsinizgrafiklersayfalarafirmanız
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım