Web Sitesi Pahalı mıdır?

Sitemizin bir çok sayfasında belirttiğimiz "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" felsefemizi burada örnekler vererek,websitesi-pahalimi avantajlarından bahsedelim.

Örneğin; A4 boyutunda 10 sayfalı kuşe 1000 adet broşür veya katalog bastırdınız diyelim, tasarımı, baskısı vs. fiyatları araştırınız. Bu broşür ile sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz, broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur. Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanalım derken zarar etmiş olursunuz.

Televizyon ve radyo reklamlarına hiç girmeyelim, onlara verilen rakamlarla yüzlerce web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete ilanları ise bir günlük ya da bir haftalık bir reklam demek, ücreti yine bir Web sitesinden daha maliyetli. Üstelik devamlılığı olmayan bir reklam türü.

Web sitesine baktığımızda, 10 sayfalık bir internet sitesi size 10 sayfalık 1000 adet broşür fiyatından daha az maaliyete mal olur. Bizim sitelerimiz bir yılda ortalama 20.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan iş alırsınız. Broşür genelde yüz yüze görüştüğünüz insanlara verildiği için size ekstra bir müşteri imkanı sağlamaz.

Web sitenizle ne tür tanıtımlar yapabilirsiniz?

  • Hareketli ve Sesli Sunumlarla siteyi ziyaret edenlere gerçeğe yakın şekilde tanıtım yaparsınız.

  • İstediğiniz kadar ürünün detaylı tanıtımını yapabilirsiniz. Sayfa sınırlaması yoktur.
  • Video görüntüleriyle görüntülü sunum verebilirsiniz.

  • Site ile birlikte verilen mailler sayesinde tanıtım maili gönderebilir, onların hem sitenize girip sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz.
  • Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları / dezavantajları göz önüne alındığında "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır " felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

 

Etiketler: birreklamwebbroşürsitesi1000dahadeğişebilirsayesindetanıtımolursunuzyokturileziyaretkadarhemyapabilirsinizverilensizeekstra
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım