Twitter’ın Yaratıcısı Jack Dorsey’den Şimdi De Square Geldi!

accept-payments-640x307

devamı için tıklayın...

Twitter‘ın yaratıcısı ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey tarafından hayata geçirilen Square sürekli sözünü ettiğimiz mobil internetin gelecek kurgusu resmine bir fırça darbesi daha atmış oldu.

iPhone’lara takılan küçük bir cihaz ile kredi kartı ödemesi alabilen Square’in beta olarak yayına alınmış olan web sitesinden genel olarak girişim hakkında fikir alabilirsiniz.

Dünyanın tüm yaratıcı fikriyle gurur duyan girişimcilerine örnek olması gerektiğine inandığım Square ile mikro ödemeler, yani 60 dolara kadar olan ödemeler, hiçbir aylık ödeme ya da sözleşme gerekmeden tahsil edilebiliyor.

payer-verification-640x307

iPhone’un mikrofon girişine takılan kredi kartı manyetik okuyucusu ile çalışan ve kendi yazılımı sayesinde hem satıcı hem de alıcılar için kolay bir kullanım sunan Square, aynı zamanda yapılan her işlemden 0.01 doları da müşterinin istediği bir kuruma bağışlıyor.

receipts-640x307

Yapılan alışveriş sonrasında faturayı müşterinin tercihine göre cep telefonuna ya da e-posta adresine gönderme seçeneği sunan Square, kullanıcıların sürekli alışveriş yaptıkları yerlerden dönemsel promosyonlar kazanmalarına da imkan sağlıyor. 5 kahve alana bir kahve bedava tarzı uygulamaları kullanıcılar Square ile rahatlıkla takip edebiliyor ve hem müşteriler hem de mekanlar için süreç fazlasıyla kolaylaşırıyor.

signature-640x307

Square üzerinden kullanıcıların bir alıcı hesabı açmaları durumunda çok daha hızlı alışveriş yapabildikleri servis şu anda Amerika’da bazı mekanlarda deneniyor. Bununla ilgili TechCrunch‘dan MG Siegler’in Square’in kurucusu Jack Dorsey ile gerçekleştirdiği röportajı ve örnek satın alma uygulamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Videonun 01:37 dakikasına atlarsanız direkt örnek satın almayı izleyebilirsiniz.

 

Etiketler: squarebirilehemalışverişjackiçinörnekkartısquare’inyapılandahatakılanolarakkrediödemelersunanmüşterininkullanıcılarınkahve
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım