Teknoloji Dünyasının Patent Savaşları

Günümüzde, teknolojiler ilerledikçe birbirleriyle olan etkileşimleri ve dolayısıyla benzerlikleri de artıyor. Bu etkileşimler bazen öyle boyutlara geliyor ki milyon dolarlık patent davaları havada uçuşuyor, şirketler birbirlerine karşı davalarla yanıt veriyor.

Son yıllarda daha sık rastlar olduğumuz bu davaların bir infografiği çıkarılmış ve aşağıdaki tablo ortaya çıkmış. Davaların ortası kalan iki isim Nokia ve Apple olarak görülürken, Kodak da digital görüntü teknolojilerinde hakkını arayan bir marka görüntüsü çiziyor.

Teknoloji-Dunyasinin-Patent-Savaslari

İnterneti yönlendiren Google ve Microsoft ise biraz daha kenarda kalıyor. Mark Zuckerberg’in Facebook hakkında kaybettiği dava infografikte yer almıyor ama Apple & HTC ve Google & Oracle çekişmeleri tabloda yer buluyor. İnfografikte kesikli çizgiler çözümlenen davaları, sürekli çizgiler devam eden davaları, kutuların büyüklüğü ise davaların bedellerini gösteriyor ve buna göre dijital devler arasında ciddi bir patent savaşı olduğunu kabul etmek gerekiyor.

İnfografik Kaynak: informationisbeautiful

Etiketler: davalarıbirpatentdavalarıninfografikteyerdahaçizgileriseapplegooglemicrosoftyönlendireninternetialmıyormarkagörüntüsüamaçiziyordava
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım