Bing’in iPad Uygulaması App Store’da

Bing-for-iPad-1-225x168Microsoft’un arama motoru Bing, pazar payını arttırma çalışmaları doğrultusunda iPad uygulamasını da çıkardı. Görsel öğelerin ön planda olduğu uygulama Bing’i farklı bir şekilde denemek isteyenleri tatmin edebilir.

Bir arama motorunu mobil uygulama olarak görmeye alışkın değiliz ama Microsoft bu durumu geride bırakmış. Dokunun ve karar verin diyen Bing ekibi, kullanıcıları aramaya değil karar vermeye yönlendirmeyi amaçlıyor. Pazar payı açısından düşünüldüğünde başarısı tartışılabilir ama Bing, kullanıcılarına bilgi içinde kaybolmadan gerçekten aradıklarını sunmaya çalışıyor.

Bing’in iPad uygulamasında bilindik arama deneyimlerinin üzerine çıkıldığı aktarılıyor ki uygulamaya baktığınızda bunu kabul etmemek elde değil. Tamamen dokunmatik bir deneyime uygun tasarlanan uygulama, görsel öğelerin zenginliği ve kolay erişim seçenekleriyle farklı olduğunu gösteriyor.

Uygulamaya ait bir başka yenilik ise Bing Trends. Bing’de yükselen arama kelimelerini analiz eden altyapı, bir bakıma dünyada neler olup bittiğini gerçek zamanlı olarak kullanıcılara sunuyor. Trends sekmesine tıkladığınızda yükselen aramaları ve nedenini görebiliyorsunuz.

Zengin harita görünümleri ve yerel işletmeleri kapsayan Bing’in iPad uygulaması, MSN Weather ile de 5 şehrin hava durumuna anlık olarak erişebilmeyi sağlayarak sadece internette arama yapan bir uygulama olmaktan öteye geçiyor.

Daha önce Bing Bar ile Internet Explorer’i kişisel bir asistan kıvamına getiren Microsoft, bu geliştirmelerin yanında Bing’in arama altyapısında geliştirmeler yaptığını da ekliyor. Arama önerileri ve popüler aramalara en uygun cevapları sunmak Bing’in kendini göstermek istediği özelliklerden.

Özellikle görsel aramalarının güzel bir deneyim yaşatacağını düşündüğüm Bing’in iPad uygulamasını hemen App Store’dan indirebilirsiniz. Ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Etiketler: biraramabing’inipadbinguygulamaolarakgörselkararöğelerindeğiluygunfarklıuygulamayauygulamasınımicrosoftappuygulamasıpazarile
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım