Coupons.com, 200 Milyon Dolar Yatırımla 1 Milyar Dolar Barajını Aştı

CouponsDijital dünyanın kupon servisi Coupons.com grup alışveriş pazarı ile yükselen yatırım dalgasından payını aldı. 200 milyon dolar değerindeki yatırımla güçlenen şirket, 13. yılında değerini 1 milyar dolara ulaştırdı.

Almış olduğu yatırım ile iş gücünü arttırmayı planlayan Coupons.com, Nielsen‘in sıralamasına göre ABD’nin 43. büyük web şirketi ve kendi kategorisinde ilk sırada. Bugüne kadar 47 milyon dolar başlangıç yatırımı olan Coupons.com, yeni yatırımın bir bölümünü ilk yatırımcılarına bir bölümünü de çalışanlarına ayıracak.

Gazetelerin başlatmış olduğu kupon furyasını internete taşıyan Coupons.com, craigslist.com benzeri bir çıkış yapmıştı. Son 1 yılda gazetelerin bu alandaki büyümesi %11 olarak gösterilirken, Coupons.com’un sunduğu indirim bütçesinin büyüklüğü %57′ye ulaştı.

Coupons2

Hem basılı hem de dijital kuponlar sunan şirket aynı zamanda sadakat kartı uygulaması ve mobil pazarlama faaliyetleriyle de dikkat çekiyor. Yerel kuponlara önem veren Coupons.com özellikle market alışverişlerine yönelik kuponlarıyla dikkat çekiyor. Bunun temelinde de Groceryiq‘nun yönetimini elinde bulundurması yatıyor. Bu noktada Groupon & Wal-Mart denklemine Coupons.com’u eklemek gerekiyor.

Coupons.com’un aldığı yatırım hem online kupon pazarı için hem de 1 milyar dolar barajını aşması açısında önemli oldu. Son haftalarda ABD’de 1 milyar dolar değere ulaşan 3. şirket olan Coupons.com’dan önce de Airbnb ve Square bu başarıyı yakalamıştı.

Bundan sonra bu pazarda satın almaların önü açılacağı gibi RetailMeNot.com gibi servislerin de yatırım alması da muhtemel görünüyor.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: couponsdolarhemmilyaryatırımbirkuponşirketmilyonçekiyorcom’unsonolduğugazetelerindikkatilkdijitalolanyatırımlabarajını
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım