Google Müzik Yeni Müzik Mağazası ile Beta’dan Çıktı ve Google+’a Bağlandı

Google-Music

Google Müzik yenilendi ve test (beta) sürümünden çıktı. Artık ABD’deki tüm kullanıcılar Google’ın müzik servisini ve yeni müzik mağazası uygulamasını kullanabilecek.

Google, Music Beta‘yı ilk olarak Mayıs ayında I/O etkinliğinde duyurmuştu ve ardından Magnifier adında yeni bir müzik sitesinin çılışını yapmıştı.

Dün New York’ta yapılan bir toplantıyla da son yenilikler hakkında basını bilgilendirdi ve bugün Beta kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. E-postada Google Müzik servisinin ücretsiz olarak hizmet vermeye devam edeceği ve kullanıcıların 20.000 şarkı saklama kapasitesi olduğu hatırlatılıyor. (Aşağıda Google Müzik’in web arayüzünü görüyorsunuz.)

Google Müzik Mağazası uygulamasını yenileyen Google’ın müzik mağazası iTunes’la rekabetin temelini oluşturuyor. Google Müzik Mağazası, market.android.com/music adresinde Android Market’in bir parçası olarak görülebiliyor. Şimdilik sadece ABD için açık.

Ücretli parçaların 20.000 şarkılık kapasitenin dışında saklanacağını modelde, satın alma sırasında Google+’da paylaş özelliği sunuluyor ki bu seçenek Google+ arkadaşlarınızın (sizi çevresine ekleyen ve sizin çevrenize eklediğiniz kişiler) paylaştığınız müziği tam olarak dinlemesine imkan tanıyor. Kısacası Google+ kısa süre içinde müzik ile hareketlenebilir.

Youtube’da konser bileti ve daha fazlasını satmaya hazırlanan Google’ın, müzik mağazasında sanatçıları ve müzik gruplarını önemsediği ve canlı konser kayıtlarına yer verildiği de görülüyor.

Andorid 2.2 ve üzeri sürüm kullanan Androdli akıllı telefon ve tabletlerde Google Müzik uygulaması bir kaç gün içinde otomatik olarak  güncellenecek ama isteyenler uygulamayı hemen Android Market’ten indirebilirsiniz.

Universal Music Group, Sony Music Entertainment, EMI’den 13 milyondan fazla müzik parçasını barındıran Google Müzik, Apple’ın karlılığına darbe vurabilecek mi bilmiyorum ama akıllı telefon pazarının lideri Android’in tercih edilmesi için artık kullanıcıların geçerli bir sebebi daha var. Facebook’ta müzik dinlemenin ne kadar popüler olacağı ise ayrı bir yazının konusu..

Bu arada Nokia da Windows Phone tabanlı Lumia 800 için Nokia Music servisini güncelledi. Müzik sektörünün teknoloji dünyasını büyük bir rekabete sürüklediği tartışmasız bir gerçek.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: müzikgooglebirmağazasıolarakmusicgoogle’ıniçinyenidahakullanıcılarınkonsernokia000amagoogle+akıllıtelefonandroiduygulamasını
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım