Championship Manager (CM) Türkiye Facebook Uygulaması Gamester İle Oyuna Hazır

CM-Turkiye-Facebook-Gamester-3Futbol ve oyun tutkunları için vazgeçilmez bir oyun olan Championship Manager Facebook uygulaması artık Türkiye’de. Hem de Türkçe. CM Türkiye’nin ülke yöneticisi ve yayıncısı Townster' in geliştiricisi Gamester.

CM Türkiye, Gamester ile Gamestop’un bir süredir devam eden görüşmeleri sonucunda direkt olarak açık beta ile yayına başlamış. İlk dönemler (5-6 kadar önce) birbirini tanıyan iki şirketin uyum sağlaması, son dönemde Gamester’ın Townster tecrübesi ile oyunun Türkiye pazarına açılımını hızlandırmış. Gamester ve Gamestop bünyesindeki Jolt’un oyun tasarım ekipleri birbirleriyle sık toplantılarla CM Türkiye’yi yayına hazırlamış.

İlk kullanıcılardan olma şansını bulduğumuz oyun CM’nin alışkın olduğumuz bir çok özelliğini barındırıyor ve Facebook’a uyumlu bir dinamizm sunuyor. Daha da önemlisi Türkiye ligini ve diğer ligleri gerçek isimleriyle oyuna taşıyor.

CM-Turkiye-Facebook-Gamester-1

Ülkemizdeki futbol ve Facebook tutkusunun CM Türkiye’de kendini göstereceğine şüphe yok. Oyunda bilinen şekilde liglerde mücadele edebiliyor ya da arkadaşlarınızı ikili kapışmaya davet edebiliyorsunuz.

Gelir modeli sanal ürün ekonomisine dayalı oyunda anlık mesajlaşma uygulaması da bulunuyor ve oyun hakkındaki fikir alışverişi için oyuncular Gamester forumunda buluşuyor.

CM-Turkiye-Facebook-Gamester-2

Türkiye sosyal oyun pazarının sayılı oyun üreticilerinden olan Gamester bu çapta bir oyunu Türkiye’ye getirmeyi başarsa da bir oyun yayıncısı olarak anılmak istemiyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde yeni oyunu hakkında detaylı bilgiler vereceğini öğrendiğimiz Gamester, yeni oyununu 2012’nin ilk çeyreğinin sonlarına doğru çıkarmayı hedefliyor. Townster’ı yurt dışına açmak için de son adımları atan genç şirket, bu sürecte yatırımcılarla da görüşmeler yapıyor.

Türkiye’de sosyal oyun anlamında daha fazla gelişmenin yaşanacağı 2012′de asıl önemli olan kendi oyunlarımızı üretmek olsa da Türk girişimcilerin yabancı anlaşmalarla ciddi tecrübeler kazanıyor olması sevindirici. Herkese bol gollü maçlar. Laughing


{/zj_fbcomment}
Etiketler: oyunbirgamesteriletürkiyefacebookiçinuygulamasıtürkiye’deyeniolaraktownsterilkyayınaoyundadahasosyalyayıncısıolanoyunu
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım