Appstores.com: Artık kendi uygulama mağazanızı açabilirsiniz

logoMobil uygulamalar her geçen gün artıyor. Günde 5 milyon iOS uygulaması indirilirken, Android Market 400 bin uygulama ulaştı. Diğer yandan Windows Phone da yarışın içine girmeye çalışıyor.

Fakat uygulamalar için en önemli sorunlardan biri giderek kalabalıklaşan uygulama mağazaları içerisinde göze çarpabilmek. Kullanıcılar açısından da gerçekten işlerine yarayacak uygulamaları bu yığın arasından ayırt edebilmek giderek büyüyen bir sorun.

Appstores.com yeni uygulaması ile bu soruna çözüm getirmeye aday. Üstelik bu sayede herkes kendi uygulama mağazasını da açabilecek.

Bu yeni araç sayesinde kullanıcılar kendi uygulama mağazalarını açabilecekler ve sadece kendi seçtikleri uygulamalara mağazalarında yer verebilecekler. Dolayısıyla çoğu mobil kullanıcının ihtiyacı olan sadece özel olarak elle seçilmiş uygulamaların yer aldığı mağazalar veya sadece belli konudaki uygulamaların yer aldığı niş uygulama mağazaları hazırlanabilecek.

appstores_ekran

Bu özel mağazalarda şu anda iOS ve Android’in yanı sıra HTML5 uygulamaları yer alabilecek, Appstores’un CEO’su Ryan Merket, yakında Windows Phone ve BlackBerry uygulamalarının da bu kanalda sunulabileceğini söylüyor. Bu şekilde hazırlanmış örneklerini SimpleGeo, FabFitFun, HelloBrit ve Kik adreslerinde görebilirsiniz.

Tabi ki bu uygulama  mağazaları en azından şu anda doğrudan satış yapmak için değil, uygulamaları sunmak ve tanıtmak isteyenler için bir kanal olarak düşünülmüş. Çünkü bu mağazalardan seçilen ürünler kendi uygulama mağazalarından satılıyor. Ama popüler bir uygulama mağazası hazırlayabilirseniz ürünlerini öne çıkartmak isteyen uygulama geliştiricilerle özel anlaşmalar yapmak mümkün olabilir.

appstores_fff

Appstores.com aynı zamanda uygulama geliştiricilerin reklam verebilecekleri ve yayıncıların da bu reklamları yayınlayarak gelir elde edebilecekleri iki ayrı program da sunuyor.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: uygulamakendiyeruygulamalarıiçinsadeceappstoresbirözelolarakphonewindowsmobilkullanıcılarmağazalarıgiderekaldığıuygulamalarınuygulamasıyeni
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım