Apple tüm zamanların en çok indirilen uygulamalarını açıkladı

iPhone-iPad-AppleGeçtiğimiz günlerde App Store’dan indirilen uygulama sayısı 25 milyarı geçti ve Apple tüm zamanların en çok indirilen uygulamalarını listeledi (iTunes). iPhone ve iPad için hem ücretli hem ücretsiz uygulamalarını sıralayan Apple, Angry Birds’ün başarısını bir kez daha tescilledi.

Borsadaki değeri 500 milyar doları geçen Apple’ın listesinde, Angry Birds özellikle ücretli uygulamalar tarafında liste başı. Ücretli iPhone uygulamalarında ilk sırada, ücretli iPad uygulamalarında ise 2. ve 3. sırayı alıyor. iPad’in en çok satın alınan uygulaması ise Apple’ın geliştirdiği Pages adlı metin/yazı uygulaması.

iPhone’un en çok indirilen ücretsiz uygulaması Facebook. İkinci sırada Pandora Radio, 3. sırada ise Zynga’nın oyunu Words With Friends var. Artık Microsoft’un olan Skype 4. sırada, Google’ın arama uygulaması 6. sırada, Twitter 12., Groupon ise 24. sırada yer alıyor.

iPhone’da ücretli uygulama kategorisinde sadece bir kaç uygulama bulunuyor ki bunu, “iPhone’da ücretli bir uygulama geliştirirseniz ilk 25′e girme şansınızın yüzde 10 civarında olacaktır” şeklinde yorumlayabiliriz.

iPad’in ücretsiz uygulama listesinde ilk sıradaki Angry Birds’ü takip eden hava durumu uygulaması Weather Channel olurken, 3. sırayı Netflix alıyor. Skype ise yine 4. sırada, Kindle uygulaması 5. sırada geliyor.

Listeye bakılırsa Facebook iPad uygulaması çok popüler değil. On yedinci sıradaki Facebook’un resmi uygulamasını, 18. sırada MyPad, 25. sıradaki Friendly for Facebook takip ediyor. Ücretli olan FriendlyPlus 18., MyPad+ ise 23. sırada geliyor.

Aşağıdaki görselde tüm zamanların en çok indirilen 100 uygulamasının tamamını görebilirsiniz.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: sıradauygulamasıücretliçokiseindirilenuygulamasıradakifacebookapplebirücretsiztümipadzamanlarınilkangryalıyoruygulamalarınıapple’ın
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım